Maraton Murraya w 1/16 finału turnieju w Paryżu

Andy Murray cieszy się ze zwycięstwa / fot. PAP/EPA

Rozstawiony z numerem siódmym Brytyjczyk Andy Murray z trudem pokonał Niemca Philippa Kohlschreibera (nr 28) 3:6, 6:3, 6:3, 4:6, 12:10 w meczu 1/16 finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu.

Pojedynek, przerwany w sobotę przy stanie 7:7 w piątym secie ze względu na zapadające ciemności, został wznowiony dzień później wczesnym popołudniem. Dokończenie spotkania zajęło zawodnikom w niedzielę 40 minut, a cały mecz trwał cztery godziny i siedem minut.

"To był mój pierwszy pięciosetowy mecz odkąd wróciłem po operacji (przeprowadzonej pod koniec poprzedniego sezonu). Gra do późna, w trudnych warunkach - to niełatwe. W sobotę w piątym secie słaniałem się już na nogach. Przerwanie spotkania prawdopodobnie trochę mi pomogło, bo gdybym musiał wtedy rozegrać jeszcze osiem gemów, to pewnie nie byłbym w stanie już tak dobrze w nich grać. Dziś obaj zaprezentowaliśmy tenis na naprawdę wysokim poziomie" - powiedział po meczu Murray.

Miał on szansę zakończyć ten pojedynek nieco wcześniej - w 18. gemie, ale zmarnował piłkę meczową.

27-letni Szkot, nieobecny przed rokiem na Rolland Garros z powodu kontuzji pleców, zmierzy się w kolejnej rundzie z Hiszpanem Fernando Verdasco (24.), który wygrał z wyżej notowanym Francuzem Richardem Gasquetem (12.) 6:3, 6:2, 6:3.

Najlepszym wynikiem Murraya w tej imprezie (pula nagród w tym roku wynosi 23,968 mln euro) jest półfinał sprzed trzech lat. W kolejnej edycji odpadł rundę wcześniej.

W niedzielę zwycięstwo odniósł także Czech Tomas Berdych (6.), pokonując Amerykanina Johna Isnera (10.) 6:4, 6:4, 6:4.

Wyniki niedzielnych meczów singla mężczyzn w wielkoszlemowym turnieju tenisowym Roland Garros:

1/8 finału - 4. runda

Novak Djokovic (Serbia, 2) - Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 13) 6:1, 6:4, 6:1
Milos Raonic (Kanada, 8) - Marcel Granollers (Hiszpania) 6:3, 6:3, 6:3
Ernests Gulbis (łotwa, 18) - Roger Federer (Szwajcaria, 4) 6:7 (5-7), 7:6 (7-3), 6:2, 4:6, 6:3
Tomas Berdych (Czechy, 6) - John Isner (USA, 10) 6:4, 6:4, 6:4

3. runda
Andy Murray (W.Brytania, 7) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 28) 3:6, 6:3, 6:3, 4:6, 12:10
Fernando Verdasco (Hiszpania, 24) - Richard Gasquet (Francja, 12) 6:3, 6:2, 6:3