Janowicz i Przysiężny wyeliminowani w pierwszej rundzie

Czarna seria Przysiężnego i Janowicza wciąż trwa / fot.PAP

Michał Przysiężny na pierwszej rundzie zakończył występ w turnieju ATP Tour na kortach trawiastych w niemieckim Halle. Chwilę później jego los podzielił Jerzy Janowicz. Tenisista z Łodzi przegrał z Francuzem Pierre-Huguesem Herbertem 6:7 (5-7), 2:6.

W pierwszym secie Janowicz przegrywał 1:5, ale wygrał cztery kolejne gemy. W rozstrzygającym tie-breaku musiał już jednak uznać wyższość francuskiego kwalifikanta. W kolejnej partii Herbert bez większych problemów wypracował taką samą przewagę. Tym razem Polak zdołał wygrać tylko jednego gema.

Było to pierwsze spotkanie 24. w rankingu ATP Polaka ze 135. na światowej liście rywalem.

W ubiegłym roku Janowicz także przegrał w Halle mecz otwarcia.

23-letni Polak w zakończonym w niedzielę wielkoszlemowym French Open dotarł do trzeciej rundy. W Paryżu przerwał serię porażek, która trwała od połowy lutego. W Niemczech rozpoczął sezon na trawie.

W poniedziałek udział w imprezie w Halle zakończył też Michał Przysiężny, który również przegrał inauguracyjny mecz.

Do singla zgłosił się także Łukasz Kubot, który we wtorek zagra z Kolumbijczykiem Alejandro Fallą.

W grze podwójnej zaprezentują się dwa polsko-szwedzkie duety - Kubot wystąpi z Robertem Lindstedtem i będą najwyżej rozstawieni, a Tomasz Bednarek z Johanem Brunstroemem.

Halle nie dla Polaków

Natomiast w obu setach o porażce Przysiężnego przesądziła końcówka. Gojowczyk, który dostał od organizatorów "dziką kartę", najpierw zanotował przełamanie i po chwili wygrał gema przy własnym podaniu.

Było to pierwsze spotkanie 112. w rankingu ATP głogowianina ze 120. na światowej liście Niemcem.

Przysiężny wciąż nie jest w stanie przerwać czarnej serii, która trwa od końca stycznia. Wówczas - w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open - 30-letni Polak wygrał jedyny mecz w tym sezonie. Później zanotował 12 porażek, a dodatkowo zmagał się z kłopotami zdrowotnymi (uraz ręki, a potem skręcona kostka). W poniedziałek przegrał 14. spotkanie z rzędu.

Do singla w Halle zgłosili się także rozstawiony z numerem ósmym Jerzy Janowicz oraz Łukasz Kubot.

W grze podwójnej zaprezentują się dwa polsko-szwedzkie duety. Kubot wystąpi z Robertem Lindstedtem, a Tomasz Bednarek z Johanem Brunstroemem. Pierwsza z par będzie rozstawiona z numerem pierwszym.