Kubot odpadł w 1. rundzie po trzysetowym meczu w turnieju ATP w Halle

Łukasz Kubot /fot. PAP/EPA

Łukasz Kubot przegrał z Kolumbijczykiem Alejandro Fallą 2:6, 6:3, 3:6 w pierwszej rundzie turnieju tenisowego ATP Tour na kortach trawiastych w niemieckim Halle. Rok temu w Halle 32-letni lubinianin również odpadł w pierwszej rundzie.

W pierwszej części trzeciego, decydującego seta toczyła się wyrównana walka. Kubot zmarnował w siódmym gemie okazję na objęcie prowadzenia. Wygrywał wówczas 40:0, ale nie wykorzystał żadnej z trzech szans na przełamanie. Falla wygrał pięć kolejnych akcji, później sam zanotował "breaka" i po kilku minutach mógł cieszyć się z awansu do 1/8 finału.

Sklasyfikowany na 68. miejscu Kubot po raz drugi spotkał się z notowanym o jedną pozycję niżej na światowej liście rywalem.

We wtorek nie zakończył jednak jeszcze występu w tegorocznej edycji turnieju. Wraz ze Szwedem Robertem Lindstedtem w środę zainaugurują zmagania w deblu.

Mecze otwarcia przegrali w poniedziałek dwaj pozostali polscy singliści - rozstawiony z numerem ósmym Jerzy Janowicz i Michał Przysiężny.

W grze podwójnej we wtorkowe popołudnie zaprezentuje się jeszcze Tomasz Bednarek, któremu partnerować będzie Szwed Johan Brunstroem.