ME w szermierce - złote florety Francuzów i złote szable Rosjanek

Francuzi cieszący się ze zwycięstwa / fot. PAP/EPA

Szablistki Rosji zostały w Strasburgu mistrzyniami Europy w turnieju drużynowym. W finale wygrały z Francuzkami 45:43. Brąz dla Ukrainek, Polki - piąte. Natomiast floreciści Francji zostali w Strasburgu mistrzami Europy. W finale turnieju drużynowego pokonali Włochów 45:41. Polacy zajęli czwarte miejsce, po porażce w meczu o brązowym medal z Rosjanami 28:45.

1. Rosja
(Jekaterina Diaczenko, Dina Galiakbarowa, Jana Jegorian, Zofia Wielika)
2. Francja
(Charlotte Lembach, Cecilia Berder, Saoussen Boudiaf, Manon Brunet)
3. Ukraina
(Ołga Charłan, Galyna Pundyk, Ołena Woronina, Ołga Żownir)
4. Węgry
5. Polska
(Bogna Jóźwiak, Aleksandra Socha, Matylda Ostojska, Małgorzata Kozaczuk)
6. Włochy
7. Hiszpania
8. Niemcy

Wyniki turnieju mężczyzn: ćwierćfinały Włochy - Węgry 45:21 Polska - Niemcy 45:35 Rosja - W. Brytania 45:42 Francja - Czechy 45:27 półfinały Włochy - Polska 45:39 Francja - Rosja 45:35 o 3. miejsce Rosja - Polska 45:28 finał Francja - Włochy 45:41 kolejność: 1. Francja (Enzo Lefort, Vincent Simon, Erwan Le Pechoux, Julien Mertine) 2. Włochy (Andrea Cassara, Andrea Baldini, Giorgio Avola, Valerio Aspromonte) 3. Rosja (Aleksiej Czeremisinow, Dmitrij Ryżyn, Renał Ganiejew, Timur Safin) 4. Polska (Michał Majewski, Leszek Rajski, Paweł Kawiecki, Radosław Glonek) 5. Niemcy 6. W. Brytania 7. Węgry 8. Czechy