Max Werda najlepszy w 52. Małopolskim Wyścigu Górskim

Max Werda najlepszy w  52. Małopolskim Wyścigu Górskim
Podium 52. Małopolskiego Wyścigu Górskiego /fot. facebook.com

Max Werda (STG Team Stol­ting) został zwycięzcą 52. Małopolskiego Wyścigu Górskiego wyprzedzając w klasyfikacji generalnej Pawła Bernasa (BDC Marcpol) i Pawła Cieślika (Bauknecht Author). Niemiec zwyciężył również trzeci, a zarazem ostatni etap wyścigu.

W klasyfikacji górskiej najlepszy okazał się Adam Stachowiak (BDC Marcpol), a najaktywniejszym został Wojciech Migdał (Wibatech Fuji Żory). Drużynowo na czele znalazła się ekipa BDC Marcpol.

W sobotę 103. kolarzy zmierzyło się ze 145-kilometrową trasą startującą w Muszynie, a finiszującą w Starym Sączu. Na mecie zameldowało się 88. zawodników. Do sporej kolizji doszło na 70 kilometrze trzeciego etapu, w której uczestniczyło około 30 cyklistów.

Triumfator wyścigu Max Werda okazał się najlepszy na trasie trzeciego etapu, ale koszulkę lidera zdobył wygrywając w piątek etap drugi.

Dyrektor 52. Małopolskiego Wyścigu Górskiego Marek Krosicki uważa zwycięstwo Werdy za sporą niespodziankę i liczył na wygraną polskiego zawodnika.

Podczas każdego z etapów dochodziło do drobnych kraks, które nie pozwoliłty dokończyć zawodów niektórym cyklistom.