AZS Politechnika Poznań mistrzem kraju w hokeju na trawie

Hokeistki AZS Politechniki Poznańskiej po raz szósty wywalczyły mistrzostwo Polski / PAP

Hokeistki na trawie AZS Politechnika Poznańska wywalczyły po raz szósty w historii mistrzostwo Polski. W dwumeczu finałowym okazały się lepsze od Hokeja Start Brzeziny dopiero w karnych zagrywkach (3:1). Brązowe medale zdobyła Dwójka Nysa.

W 38. mistrzostwach Polski wystartowały tylko cztery drużyny. Zespoły rozegrały cztery rundy systemem "każdy z każdym", a dwie najlepsze ekipy spotkały się w finale. W pierwszym meczu AZS Politechnika wygrała z Hokejem Start 3:2, a w rewanżu lepsza okazała się drużyna z Brzezin 1:0. O tytule zadecydowały karne zagrywki - te skuteczniej egzekwowały poznanianki.

W rundzie zasadniczej Hokej Start zgromadził o 10 punktów więcej niż Politechnika.

"Złotą Laskę" Polskiego Związku Hokeja na Trawie i redakcji "Sportu" otrzymała Oriana Walasek (AZS PP), najskuteczniejsza zawodniczka rozgrywek - 16 bramek.