Klinsmann: Nie ma mowy o kalkulowaniu

Piłka nożna
Klinsmann: Nie ma mowy o kalkulowaniu
Trener Amerykanów Juergen Klinsmann/ fot. PAP

Szkoleniowcy zespołów USA i Niemiec zapowiadają, że celem bezpośredniej konfrontacji w meczu o pierwsze miejsce w grupie G piłkarskich mistrzostw świata jest zwycięstwo, nie zaś "ułożenie" się na remis. Spotkanie odbędzie się w czwartek w Recife.

Dodatkowym smaczkiem meczu jest fakt, iż szkoleniowcem USA jest Niemiec Juergen Klinsmann, który prowadził reprezentację swojego kraju w latach 2004-2006 i wówczas jego asystentem był Joachim Loew, obecny szkoleniowiec lidera tabeli grupy G. - Zespół USA to drużyna "ducha walki". W każdym meczu dajemy z siebie wszystko i tak będzie również w spotkaniu z Niemcami. Naszym celem jest zwycięstwo. Chcemy być w 1/8 finału i awansować tam z pierwszego miejsca w grupie - zapewnił Klinsmann.

W podobnym tonie wypowiada się asystent trenera Loewa Hansi Flick. - Nie mam w tej sprawie nic innego do powiedzenia niż rywale. Będziemy walczyć fair przez 90 minut i chcemy wygrać tak samo, jak Amerykanie - podkreślił.

Problem Niemiec a nie USA

Dziennikarze wypominają Niemcom spotkanie z MŚ z 1982 roku z Austrią (1:0) określone mianem "meczu hańby", gdyż taki wynik wyrzucił z fazy pucharowej Algierię dając kwalifikację obydwu europejskim ekipom. - To spotkanie było kilkadziesiąt lat temu, trudno mi się z tego tłumaczyć, tym bardziej, że to historia Niemiec, a nie USA. Loew wykonuje swoją pracę, podobnie jak ja. Robimy to najlepiej jak potrafimy - dodał Klinsmann.

Amerykanie pokonali Ghanę 2:1 i zremisowali z Portugalią 2:2, tracąc bramkę w piątej minucie doliczonego czasu gry. Gola na wagę remisu zdobył Silvestre Varela. Do składu USA Klinsmann wprowadził kilku graczy z Niemiec, głównie synów amerykańskich żołnierzy służących w miejscowych bazach. Mają oni amerykańskie paszporty, ale wyrośli w Niemczech, w kulturze piłki nożnej.

Niemcy rozgromili ekipę, w której występuje najlepszy piłkarz świata - Cristiano Ronaldo 4:0 i zremisowali z Ghaną 2:2.
sr, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze