Napastnik Idrissa Cisse wzmacnia Podbeskidzie

Piłka nożna
Napastnik Idrissa Cisse wzmacnia Podbeskidzie
Idrissa Cisse/ fot. Cyfra Sport

Senegalski napastnik Idrissa Cisse w najbliższym sezonie będzie zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała – poinformował klub. Tego dnia umowę z „Góralami” przedłużył o rok czołowy defensor zespołu Frank Adu Kwame z Ghany.

24-letni Cisse został wypożyczony na rok z trzecioligowego LZS Piotrówka. W ubiegłym sezonie grał w pierwszoligowym Energetyku ROW Rybnik. W 33 meczach strzelił jedenaście bramek. 29-letni Kwame dołączył do Podbeskidzia rok temu. Wcześniej, podobnie jak Cisse, grał w Piotrówce. W ekstraklasie w barwach bielszczan wystąpił 19-krotnie.

Dotychczas wygasające z końcem czerwca umowy z Podbeskidziem przedłużyli już m.in. Anton Sloboda, Dariusz Pietrasiak, Bartłomiej Konieczny, Marek Sokołowski i Krzysztof Chrapek. Do zespołu dołączyli także m.in. powracający ze Śląska Wrocław Sylwester Patejuk, Michal Peskovic, który występował ostatnio w Viborg FF (Dania) oraz Artur Lenartowski z Korony Kielce.

Bielskie media, powołując się na wypowiedzi prezesa Podbeskidzia Wojciecha Boreckiego, podały w środę, że klub jest zainteresowany również powrotem słowackiego napastnika, króla strzelców ekstraklasy w sezonie 2012/13 Roberta Demjana, który jest obecnie piłkarzem Waasland-Beveren (Belgia).

- Rozmowy trwają, sprawa jest rozwojowa. (…) Chętnie widziałbym Roberta z powrotem w Podbeskidziu. (…) Odbyłem kolejne rozmowy z zawodnikiem, malutki kroczek został wykonany i jeśli tylko Demjan rozwiąże swoją dotychczasową umowę z klubem, to będzie łatwiej dojść do porozumienia – powiedział Borecki. Kontrakt Słowaka z belgijskim klubem wygasa w przyszłym roku.

„Górale” przebywają obecnie na zgrupowaniu w Jarocinie.
sr, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze