Droga do piłkarskiej elity wiedzie przez Sarajewo

Piłkarki Medyka Konin wystąpią w turnieju eliminacyjnym piłkarskiej Ligi Mistrzyń. / fot. Cyfra Sport

Zespoły WFC SFK 2000 Sarajewo (Bośnia i Hercegowina), ZFK Koczani (Macedonia) i Aland United (Finlandia) będą rywalami Medyka Konin w turnieju eliminacyjnym piłkarskiej Ligi Mistrzyń. Gospodarzem sierpniowych zawodów będzie drużyna z Sarajewa.

Losowanie odbyło się w czwartek w szwajcarskim Nyon.

- Patrząc na skład kilku grup jest oczywiste, że można było trafić zdecydowanie lepiej. Teoretycznie najsłabsza w naszej grupie wydaje się drużyna z Macedonii, pozostałe trzy prezentują podobny poziom. Nie ma co narzekać, tylko od poniedziałku zabierać się do pracy – powiedział trener Medyka Roman Jaszczak.

Jego podopieczne już w niedzielę spotkają się po letnich urlopach. W lipcu pojadą na dwa zgrupowania, najpierw do Sokółki, potem do Bułgarii.

Medyk zakończył sezon dubletem - po raz pierwszy w historii został mistrzem kraju i wywalczył swój piąty Puchar Polski.

Koniński klub bezskutecznie starał się o organizację turnieju LM. Jako jeden z sześciu debiutantów został zakwalifikowany do trzeciego koszyka.

Do rywalizacji zgłosiły się 54 zespoły z 46 krajów. 22 drużyny z najwyżej sklasyfikowanych krajów zaczną rywalizację od fazy pucharowej.Pozostałe 32 zespoły będzie rywalizowało w ośmiu turniejach, rozgrywanych między 9 i 14 sierpnia.

Zwycięzcy grup i dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc awansują do fazy pucharowej.

Finał zostanie rozegrany 14 maja 2015 roku w Berlinie.

W tym roku Ligę Mistrzyń wygrał - po raz drugi z rzędu - niemiecki VfL Wolfsburg, który w Lizbonie pokonał szwedzki zespół Tyreso FF 4:3 (0:2).

Polskę w ostatniej edycji LM reprezentowała Unia Racibórz, która po raz piąty z kolei została mistrzem kraju. Unia wygrała turniej kwalifikacyjny w Słowenii, ale potem w dwumeczu 1/16 finału okazała się gorsza od tureckiego Konak Belediyespor (1:2 na wyjeździe, 0:0 u siebie).