Cruyff chwali rodaków: Najładniejsze 20 minut turnieju

Klaas-Jan Huntelaar zdobył zwycięską bramkę w meczu z Meksykiem / fot. PAP

Johann Cruyff pochwalił swoich rodaków za występ w niedzielnym meczu z Meksykiem (2:1) w 1/8 finału mistrzostw świata. - Widziałem w tym spotkaniu najładniejsze 20 minut tego turnieju - ocenił słynny przed laty holenderski piłkarz.

Komentarze Cruyffa co poniedziałek ukazują się w holenderskiej gazecie "De Telegraaf".

- To był futbol, który kocham - dodał wicemistrz globu z 1978 roku.

Cruyff ma nadzieję, że trener "Pomarańczowych" Louis van Gaal także w kolejnym pojedynku pozwoli reprezentacji zagrać ulubionym i stosowanym przez lata ustawieniem 4-3-3.

- Ostatnie 20 minut pokazało, na co naprawdę stać naszą drużynę - zaznaczył.

Jego zdaniem, rolę skrzydłowych powinni pełnić Memphis Depay i Arjen Robben, a środkowego napastnika Robin van Persie bądź Klaas-Jan Huntelaar.

Holandia długo przegrywała z Meksykiem, ale w 88. minucie wyrównał Wesley Sneijder, a w doliczonym przez sędziego czasie gry z rzutu karnego gola na wagę awansu do ćwierćfinału zdobył Klaas-Jan Huntelaar.