Shohei Ono wraca do reprezentacji Japonii

Sporty walki
Shohei Ono (73 kg) wraca po długiej przerwie do reprezentacji Japonii/fot.bfmtv.com

Złoty medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata w judo Shohei Ono (73 kg) wraca po długiej przerwie do reprezentacji Japonii i wystąpi w sierpniowej edycji tych zawodów w rosyjskim Czelabińsku.

22-letni Ono błysnął podczas MŚ w Rio de Janeiro, wygrywając wszystkie sześć walk przed czasem. Pokonał medalistów igrzysk olimpijskich i mistrzostw globu, m.in. Wang Ki-Chuna z Korei Płd., Węgra Miklosa Ungvariego, Holendra Deksa Elmonta, Belga Dirka van Tichelta i Francuza Ugo Legranda.

Zaraz po powrocie do ojczyzny Ono uderzył innego judokę. Do incydentu doszło na jednym z japońskich uniwersytetów. Został zawieszony na miesiąc, ale w drużynie narodowej w ogóle nie startował w imprezach zagranicznych. Zwyciężył natomiast w tegorocznych mistrzostwach kraju.

Oprócz Ono, w składzie na MŚ w Czelabińsku (25-31 sierpnia), są też m.in. dwaj inni zawodnicy broniący tytułu: Naohisa Takato (60 kg) i Masashi Ebinuma (66 kg).

Liderką kobiecej kadry powinna być mistrzyni olimpijska z Londynu Kaori Matsumoto (57 kg), chociaż poniosła spektakularną porażkę w czempionacie Japonii, odpadając już w pierwszej rundzie. W ubiegłym tygodniu triumfowała w turnieju Grand Prix w Budapeszcie, zaliczanym do kwalifikacji olimpijskich 2016.

Japonia wygrała klasyfikację medalową MŚ 2013, zdobywając po cztery złote i brązowe oraz jeden srebrny medal.