Kontuzja i krecz Janowicza na turnieju w Bastad

Janowicz poddał mecz w drugim secie/ fot. PAP/EPA

Rozstawiony z numerem czwartym Jerzy Janowicz na drugiej rundzie zakończył udział w turnieju ATP na kortach ziemnych w Bastad. Tenisista z Łodzi skreczował z powodu kontuzji lewej stopy w środowym meczu z Dusanem Lajovicem przy stanie 6:3, 1:1 dla Serba.

Janowicz na problemy ze stopą narzekał już przed rozpoczęciem spotkania, które zaczęło się dla niego bardzo niekorzystnie - przegrywał w pierwszym secie 0:3. Później nie był już w stanie odwrócić losów tej partii.

Rywalizację utrudniał mu ból w nodze - przy stanie 2:5 poprosił o pomoc medyczną. Na początku kolejnej odsłony Lajovic miał okazję na przełamanie (40:30), ale 23-letni Polak wyszedł obronną ręką z tej sytuacji. Drugiego gema jednak przegrał do zera i po 46 minutach przebywania na korcie zrezygnował z dalszej walki.

Była to pierwsza konfrontacja 51. obecnie w rankingu ATP Janowicza z 73. na światowej liście Serbem.

Łodzianin nie poszedł w ślady Łukasza Kubota, który dwa tygodnie temu pokonał Lajovica w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju rozgrywanego na kortach trawiastych Wimbledonu.

Łodzianin w Bastad na otwarcie miał "wolny los". Rozstawienie zawdzięczał zajmowanej jeszcze tydzień temu 25. pozycji w rankingu ATP. Znaczny spadek zanotował po tym, jak nie udało mu się powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu w Wimbledonie, gdy dotarł do półfinału.

We wtorek awans do ćwierćfinału debla w Szwecji wywalczył Tomasz Bednarek, występujący wraz z Finem Henrim Kontinenem.