Piąte miejsce Kasprzyckiej w Glasgow

Justyna Kasprzycka /fot. PAP

Justyna Kasprzycka zajęła piąte miejsce w skoku wzwyż w drugim dniu mityngu Diamentowej Ligi w Glasgow. Triumfowała Chorwatka Blanka Vlasic. Polska męska sztafeta 4x100 m została zdyskwalifikowana.

Kasprzycka pokonała wysokość 1,89 m, co jest rezultatem o 10 cm słabszym od jej życiowego rekordu, ustanowionego w maju w Eugene. Wynikiem 1,99 wyrównała wówczas rekord Polski.

Z kolei triumfatorka - wicemistrzyni olimpijska z Pekinu oraz dwukrotna złota medalistka mistrzostw świata - uzyskała 1,96 m. Startowało siedem zawodniczek.

Polska sztafeta 4x100 m w składzie: Robert Kubaczyk, Artur Zaczek, Kamil Masztak i Jakub Adamski czasem 39,57 s uplasowała się na piątym miejscu, ale później została zdyskwalifikowana za zmianę w niedozwolonej strefie. Zwyciężyła czwórka z Wielkiej Brytanii.

W biegu na 800 m triumfował Kenijczyk David Rudisha. Mistrz olimpijski z Londynu i rekordzista świata uzyskał czas 1.43,34, wyrównując najlepszy wynik w tym sezonie. Ustanowił go przed tygodniem w Paryżu jego rodak Asbel Kiprop.

Zdobywca drugiego miejsca w sobotę Andre Olivier (RPA) stracił do bezkonkurencyjnego Rudishy ponad dwie sekundy.

W piątek z dobrej strony pokazali się tyczkarze. Pierwsze miejsce wynikiem 5,67 m zajął Paweł Wojciechowski, a tuż za nim sklasyfikowano Piotra Liska, który uzyskał taki sam rezultat, ale dopiero w drugiej próbie zaliczył 5,60 m.

Zwycięstwo odniósł tego dnia także skoczek wzwyż Wojciech Theiner, który pokonał 2,38 m. Z kolei występująca w biegu na 1500 m Renata Pliś wypełniła minimum na mistrzostwa Europy w Zurychu. Pokonała dystans w czasie 4.05,40.

W konkursie kulomiotów dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) pchnął 20,75 i zajął piątą lokatę. Zwyciężył z najlepszym swoim tegorocznym wynikiem Amerykanin Reese Hoffa - 21,67.