Oezil sfinansował 23 operacje dzieci w Brazylii

Piłka nożna
Oezil sfinansował 23 operacje dzieci w Brazylii
Mesut Oezil (na pierwszym planie) pomoże dzieciom w Brazylii/ fot. PAP

Piłkarz Arsenalu Londyn i niemieckiej reprezentacji Mesut Oezil sfinansował 23 operacje dzieci w szpitalu w Brazylii. Placówka umieszczona jest w dżungli w Coroacie.

W niedzielę w Brazylii zakończyły się mistrzostwa świata, a Niemcy sięgnęli po tytuł, w finale w dogrywce pokonując Argentynę 1:0. - Na początku pojawił się pomysł, by stworzyć swoją własną jedenastkę. To znaczy sfinansować jedenaście operacji, ale wygraliśmy mistrzostwo dzięki silnej kadrze i dlatego postanowiłem zwiększyć tę liczbę do 23, czyli tyle ile liczy nasza reprezentacja piłkarzy - powiedział Oezil.

Operacje dzieci z rozszczepem warg i podniebienia oraz oparzeniami przeprowadza zespół lekarzy z Monachium. Projekt o nazwie "BigShoe" aktywny jest od 2006 roku.
sr, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze