Złote florety Errigo i Czeremiesinowa

Arianna Errigo. / fot. PAP

Po raz drugi z rzędu Włoszka Arianna Errigo i po raz pierwszy Rosjanin Aleksiej Czeremiesinow zostali mistrzami świata we florecie. W Kazaniu dobrze spisała się Magdalena Knop, która zajęła siódme miejsce.

Errigo powtórzyła sukces sprzed roku z Budapesztu. W finale pokonała debiutującą w MŚ rodaczkę Martinę Batini 15:7.

Późniejsza triumfatorka w ćwierćfinale wygrała z Knop 15:6, a w półfinale 15:10 z Valentiną Vezzali, najbardziej utytułowaną florecistką w historii.

Brąz z Kazania to 49. medal 40-letniej Vezzali w najważniejszych imprezach - igrzyskach, MŚ i ME. Przed rokiem sześciokrotna mistrzyni olimpijska (indywidualnie i drużynowo), która od półtora roku jest też parlamentarzystką, wróciła na plansze po przerwie na urodzenie drugiego dziecka.

Z kolei Czeremiesinow to czterokrotny medalista ME, ale na podium światowego czempionatu stanął po raz pierwszy. W finale wygrał z liderem rankingu florecistów Chińczykiem Jianfeiem Ma 15:11.

Najlepszy z Polaków - Leszek Rajski - zajął 12. pozycję. Broniący tytułu Amerykanin Miles Chamley-Watson był 18.

Errigo - Batini 15:7

kolejność: 1. Errigo, 2. Batini, 3. Vezzali, Boubakri, 5. Di Francisca, 6. Kiefer, 7. Łełejko, 8. Knop

miejsca pozostałych Polek: 37. Martyna Synoradzka, 41. Karolina Chlewińska, 43. Małgorzata Wojtkowiak

Czeremiesinow - Ma 15:11

kolejność: 1. Czeremiesinow, 2. Ma, 3. Lefort, Safin, 5. Meinhardt, 6. Davis, 7. Choupenitch, 8. Bachmann

miejsca Polaków: 12. Leszek Rajski, 24. Michał Majewski, 40. Paweł Kawiecki, 89. Piotr Janda