Skandynawscy żużlowcy zdobyli Puchar Świętego Dominika

Żużel
Krzysztof Buczkowski zdobył 12 punktów na turnieju w Gdańsku/ fot. CyfraSport

Żużlowcy Skandynawii wygrali rozegrany w Gdańsku turniej o Puchar Świętego Dominika. Drugie miejsca zajęła drużyna Wschodzących Gwiazd, a trzecie zespół Biało-Czerwoni. Na ostatniej pozycji uplasował się team Wschód.

W składzie zwycięskiej drużyny znaleźli się Szwedzi Magnus Zetterstroem (Orzeł Łódź) i Thomas Jonasson, Duńczyk Leon Madsen (obaj (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) oraz mający polskie obywatelstwo Norweg Rune Holta (KantorOnline Włókniarz Częstochowa).

Skandynawia zdobyła 39 punktów i o dwa wyprzedziła Wschodzące Gwiazdy, które reprezentowali Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów Wielkopolski), Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszna), Krystian Pieszczek (Renault Zdunek) i Czech Vaclav Milik (ŻKS ROW Rybnik).

Zawiedli Biało-Czerwoni, którzy zebrali tylko 26 pkt. 12 punktów wywalczył co prawda Krzysztof Buczkowski (Grupa Azoty Unia Tarnów), osiem Przemysław Pawlicki (Fogo Unia), ale tylko jeden, i to w pięciu startach, Grzegorz Walasek (KantorOnline).

Poza Buczkowskim najlepszymi zawodnikami turnieju byli Zetterstroem i Zmarzlik, którzy także zgromadzili 12 punktów.