Triumf Ogrodnika w Berlinie, Tarnacki trzeci

Piotr Ogrodnik (Klub Żeglarski Horn Kraków) został w Berlinie mistrzem świata klasy Micro / fot. PAP

Piotr Ogrodnik (Klub Żeglarski Horn Kraków) został w Berlinie mistrzem świata klasy Micro. Trzecie miejsce zajął obrońca wywalczonego rok temu w Gdyni tytułu Piotr Tarnacki (Yacht Klub Stal Gdynia). Drugi był Rosjanin Giennadij Swistunow.

Na jeziorze Wannsee Ogrodnik nie miał godnych siebie rywali. Krakowianin razem z załogą, trymerami żagli Piotrem Petrylą i Grzegorzem Banaszczykiem wygrał sześć z siedmiu wyścigów. Na najwyższym stopniu podium MŚ w klasie Micro stał już w 2012 roku. W ubiegłym zajął drugie miejsce.

Tarnackiego wspomagali Jakub Pawluk i Krzysztof Mongird. Gdynianin ma w dorobku imponującą kolekcję medali mistrzostw świata - sześć złotych, dwa srebrne i trzy brązowe.

Na czwartej pozycji uplasował się Marcin Celmerowski (Polskie Towarzystwo Regatowe Klasy Micro) z Oskarem Śledzioną i Pawłem Chorobą. Rywalizowało 56 załóg z 11 krajów.