Piłkarz Celticu: Będzie trudno, ale trener wymyśli plan

Piłka nożna
Piłkarz Celticu: Będzie trudno, ale trener wymyśli plan
Liam Henderson uważa, że jego zespół czeka w środę ciężka przeprawa w Warszawie z Legią/fot.eveningtimes.co.uk

Piłkarz Celticu Glasgow Liam Henderson uważa, że jego zespół czeka w środę ciężka przeprawa w Warszawie z Legią w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów, ale jest optymistą. "Nasz trener będzie miał plan, który chcemy zrealizować" - zapowiedział.

W poprzedniej rundzie kwalifikacji LM Celtic wyeliminował islandzki KR Reykjavik (1:0, 4:0), natomiast Legia poradziła sobie z irlandzkim St Patrick's Athletic (1:1, 5:0).

Mistrzowie Szkocji, w przeszłości często występujący w fazie grupowej Ligi Mistrzów, będą faworytami rywalizacji z warszawską drużyną. Celtic podchodzi jednak ostrożnie do pierwszego spotkania - w środę o godz. 20.45 na Łazienkowskiej.

"Czekamy na ten mecz. Zobaczymy, jak nam pójdzie w Warszawie. Będzie trudno, w Polsce spotkamy się z zupełnie inną atmosferą na stadionie, ale nasz trener będzie miał plan. Zamierzamy go realizować i - mam nadzieję - osiągniemy korzystny wynik" - powiedział 18-letni Henderson, cytowany na oficjalnej stronie klubu.

Rewanż odbędzie się 6 sierpnia na znanym z meczów rugby obiekcie Murrayfield w Edynburgu. Stadion mistrza Szkocji jest bowiem jedną z aren Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej (Commonwealth Games). Do tej pory Celtic słynął ze świetnej gry u siebie, zwłaszcza w europejskich pucharach. Henderson podkreśla jednak, że arena w Edynburgu też może być atutem.

"Myślę, że Murrayfield jest fantastyczny. W poprzednim spotkaniu (z KR Reykjavik) mieliśmy wysoką frekwencję i świetnie przygotowaną murawę. Mecz był wielkim wydarzeniem. Czekamy na kolejne starcie na tym stadionie" - zakończył Henderson.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze