Donovan poinformował o zakończeniu kariery

Piłka nożna
Donovan poinformował o zakończeniu kariery
Landon Donovan zapowiedział zakończenie piłkarskiej kariery po obecnym sezonie ligi MLS/fot.PAP/EPA

Landon Donovan zapowiedział zakończenie piłkarskiej kariery po obecnym sezonie ligi MLS. 32-letni napastnik Los Angeles Galaxy jest jednym z najsłynniejszych piłkarzy USA. W tym roku Juergen Klinsmann nie powołał go jednak do reprezentacji na mundial.

- Po długich przemyśleniach, wielu rozmowach z moimi najbliższymi, zdecydowałem, że to będzie mój ostatni sezon w karierze - napisał na swoim profilu na Facebooku.

Donovan przez wielu nazywany jest twarzą amerykańskiego futbolu. W reprezentacji USA rozegrał 156 meczów i strzelił 57 bramek. Uczestniczył w trzech turniejach o MŚ - w 2002, 2006 i 2010 roku. Dziesięć miesięcy temu został królem strzelców, a także wybrano go najlepszym piłkarzem Złotego Pucharu CONCACAF - mistrzostw strefy Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów; Amerykanie triumfowali w imprezie.

32-letni piłkarz już raz brał rozbrat z piłką. W 2013 roku ogłosił, że potrzebuje odpocząć, brakuje mu motywacji. Postanowił jednak wrócić.

Jego klubowa kariera silnie związana jest z Galaxy. Miał wprawdzie przygodę w Niemczech - w Bayerze Leverkusen i Bayernie Monachium, ale nie będzie tego wspominać za dobrze. Nie przebił się do podstawowego składu tych drużyn. Również w angielskim Evertonie nie zdołał zabłysnąć.

Pięciokrotnie zdobył mistrzostwo MLS - dwa razy z San Jose Earthquakes i trzy z LA Galaxy.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze