Tarcza Wspólnoty dla Arsenalu. Manchester City zdeklasowany

Arsenal na początku sezonu prezentuje wysoką dyspozycję/fot.PAP/EPA

Arsenal sięgnął na legendarnym Wembley po Tarcze Wspólnoty. Podopieczni Arsena Wengera pokonali Manchester City aż 3:0, w czym dużą zasługę miał Wojciech Szczęsny. Bramki dla Kanonierów zdobywali w pierwszej połowie Santi Cazorla i Aaron Ramsey. Po przerwie wynik meczu ustalił Oliver Giroud. Stołeczny klub zachował czyste konto, dzięki postawie polskiego bramkarza.

W pierwszym kwadransie spotkania to drużyna Manuela Pellegriniego wykreowała okazję bramkową. Uderzenie francuskiego pomocnika Samira Nasriego zablokował inny gracz z kraju nad Sekwaną Mathieu Debuchy. Najnowszy nabytek Kanonierów skutecznie przyblokował byłego zawodnika Arsenalu. W 21. minucie futbolówka trafiła do Hiszpana Santiego Cazorli, który najpierw banalnie na zamach ograł Dedrycka Boyatę a potem posłał piłkę między jego nogami Wilfredo Caballero w długi róg. Bramkarz Obywateli był bez szans przy strzale swojego byłego kolegi klubowego.

Tuż przed przerwą Arsenal podwyższył prowadzenie. Po dwóch znakomitych okazjach graczy z Etihad Stadium bramkę zdobyli londyńczycy. W tym przypadku powiedzenie – niewykorzystane okazje się mszczą, sprawdziło się doskonale. Błyskawiczny kontratak Arsenalu dał im drugiego gola. Akcja Yaya Sanogo dostrzegł w polu karnym Aarona Ramseya, który precyzyjnym uderzeniem po dalszym słupku  pomimo asysty rywala zdobył bramkę. Wcześniej znakomitych sytuacji podbramkowych nie potrafili zamienić na gola Samir Nasri i Edin Dzeko. Duża zasług w tym Wojciecha Szczęsnego, który udowodnił postawa w dzisiejszym meczu, że na początku sezonu znajduje się w wysokiej formie.

Manchester City po przerwie zaczął robić wszystko, aby odrobić stary. Stevan Jovetić seryjnie przegrywał pojedynki z Wojciechem Szczęsnym. Polski bramkarz aż trzykrotnie powstrzymał czarnogórskiego napastnika. Wynik gonili Obywatele, a tymczasem Arsenal dalej robił swoje. Dzięki 24-letniemu Szczęsnemu przetrwali ataki piłkarzy z Manchesteru, a w 61. minucie Oliver Giroud, który pojawił się na placu gry z ławki podwyższył i jednocześnie ustalił końcowy wynik spotkania.

Arsenal - Manchester City 3:0 (2:0)

Bramki: Cazorla (21'), Ramsey (42'), Giroud (60')

Arsenal: Szczęsny – Debuchy, Koscielny (46' Monreal), Chambers, Gibbs – Arteta, Ramsey (86' Campbell) – Sánchez (46' Oxlade-Chamberlain), Wilshere (68' Flamini), Cazorla (70' Rosicky) – Sanogo (46' Giroud)

City: Caballero – Glichy, Boyata, Nastasić, Kolarov (76' Richards) – Nasri (46' Silva), Touré (60' Zuculini), Fernando, Navas (85' Sinclair) – Jovetić, Džeko (60' Milner)