WKKW: Triumf Kamila Rajnerta w Sopocie

Kamil Rajnert na koniu Lassbon Radovix / fot. PAP

Kamil Rajnert na koniu Jak Chef został w Sopocie mistrzem Polski we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. W zeszłym roku zawodnik Stowarzyszenia Centrum Szkolenia Jeździeckiego Coval Biały Bór uplasował się na trzeciej pozycji.

W 2013 roku także w Sopocie Rajnert zajmował po ujeżdżeniu i próbie terenowej - crossie pierwsze miejsce, ale szansę na mistrzowski tytuł stracił w skokach przez przeszkody. Tym razem jeździec z Białego Boru nie dał odebrać sobie zwycięstwa i dzięki bezbłędnej postawie w niedzielę na parkurze wywalczył złoty medal.

Drugie miejsce zajął broniący tytułu Jerzy Krukowski (KJ Rakowiec Kwidzyn) na koniu Apokalipsa M, a trzeci był Mariusz Kleniuk (LKJ Hippologia Strzegom) na Winonie.

Rajnert okazał się również najlepszy w międzynarodowych zawodach CIC***, za co otrzymał nagrodę w wysokości 700 euro. Polak wyprzedził Niemca Andreasa Dibowskiego na It's me xx oraz Sannę Siltakropi z Finlandii na Lucky Acord. Czwarty był Krukowski, piąty Kleniuk, a szósta lokata przypadła Szwedce Katrin Norling na Zarinie Cora.

W sumie w trwających trzy dni zawodach na sopockim hipodromie wzięło udział prawie 100 jeźdźców z siedmiu krajów na 160 koniach.