Polscy szczypiorniści przegrali z Niemcami w ME do lat 18

Piłka ręczna
Bartosz Kowalczyk był najskuteczniejszym Polakiem w przegranym meczu z Niemcami/ fot. mlodziezowysport.pl

Polscy piłkarze ręczni przegrali w Gdyni z Niemcami 22:31 (11:17) w swoim pierwszym meczu mistrzostw Europy juniorów do lat 18. W drugim, rozegranym także w Gdyni spotkaniu grupy D Białoruś pokonała Czechy 30:27 (14:13).

Najwięcej bramek dla Polski zdobyli: Bartosz Kowalczyk 6, Maciej Majdziński 5 oraz Patryk Mastalerz i Maksymilian Rolka po 3.

W konfrontacji z broniącymi wywalczonego dwa lata temu w Austrii tytułu mistrza Europy biało-czerwoni nie mieli za wiele do powiedzenia. Co prawda na początku spotkania był remis 6:6, ale od tego momentu zaczęła zaznaczać się coraz wyraźniejsza przewaga Niemców.

Do przerwy rywale prowadzili już 17:11, a w 42. minucie wygrywali różnicą nawet 10 bramek – 23:13. Wysoką przewagę mistrzowie Starego Kontynentu utrzymali do końca meczu.

W swoim drugim spotkaniu grupy D Polska także o 19.30 w Gdyni zmierzy się w piątek z Białorusią.