Bolt w dzień urodzin spał i grał w piłkę

Inne
Bolt w dzień urodzin spał i grał w piłkę
/fot. PAP

Usain Bolt przespał pół dnia w swoje urodziny. Potem dwie godziny trenował i grał z dziećmi w piłkę, a wieczorem zdmuchnął na torcie 28 świeczek. W sobotę w 5. Warszawskim Memoriale Kamili Skolimowskiej na Stadionie Narodowym Jamajczyk wystartuje na 100 m.

Rekordzista świata na 100 i 200 m (9,58 i 19,19), który w stolicy jest od wtorku, spał aż do trzynastej. Kiedy szykował się na trening, otoczyły go wolontariuszki i jako pierwsze złożyły życzenia, wręczając kubełek KFC. Bolt był przekonany, że zawiera kotleciki nuggets z piersi kurczaka. Zdziwił się ogromnie i ucieszył na widok słodyczy.

Długi, dwugodzinny trening, odbył na stadionie Warszawskiego Centrum Sportu Młodzieżowego Agrykola. Co jakiś czas spoglądał na murawę, gdzie zajęcia prowadził... jeden z najlepszych polskich piłkarzy lat 80. Dariusz Dziekanowski. Kiedy Bolt zobaczył, że trening ma się ku końcowi, wział piłkę, zaczął ją kopać, po czym rzekł do chłopców: "No to gramy!"

- Usain, który jest fanem futbolu, grał z nimi 20 minut. Poinformowaliśmy gościa, że chłopcy odbyli ostatni trening przed wylotem do Holandii, gdzie w sobotę i niedzielę zagrają w Arnhem w Medtronic Junior Cup Diabetes, 7. nieoficjalnych mistrzostwach świata dla młodych ludzi chorych na cukrzycę - powiedział Dziekanowski, który w reprezentacji Polski w latach 1981-1990 rozegrał 63 mecze i strzelił 20 bramek.

Bolt, zdobywca sześciu złotych medali olimpijskich w Pekinie i Londynie przyznał, że to "znakomity pomysł", aby poprzez taki turniej pokazać dzieciom, że mogą uprawiać sport i prowadzić aktywny tryb życia pomimo swojej choroby.

Wieczorem utytułowany sprinter zdmuchnął 28 świeczek na wielkim urodzinowym torcie w narodowych barwach Jamajki - żółto-zielonych. Na środku prostokątnej słodkości umieszczono zdjęcie rekordzisty świata z charakterystycznym dla niego geście radości - błyskawicy.

Memoriał Skolimowskiej rozpocznie się konkursem skoku wzwyż o godz. 16. Ostatnią konkurencją będzie finał 100 m mężczyzn o 19.
mt, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze