Akcja Ice Bucket Challenge objęła również środowisko MMA

Sporty walki
Akcja Ice Bucket Challenge objęła również środowisko MMA
Mistrzyni UFC Ronda Rousey wykonała zadanie! /fot. foxsports.com

Moda na oblewanie się kubłem lodowatej wody pochłonęła również ludzi związanych ze środowiskiem MMA. W akcji Ice Bucket Challenge wzięli udział m.in. mistrzowie UFC Ronda Rousey oraz Chris Weidman, Tyron Woodley, George St. Pierre czy znany z polskiego KSW Borys Mańkowski.

Nie do końca wszyscy wiedzą o co tak naprawdę chodzi w tak popularnej teraz akcji Ice Bucket Challenge. Osoba wezwana do zadania musi oblać się wiadrem lodowatej wody i dodatkowo nominować trzy kolejne osoby, które powinny zrobić to w przeciągu 24 godzin. Jeśli wszystko zostanie wykonane w terminie, osoba zobowiązana jest do wpłaty minimum 10 dolarów na konto wybranej fundacji charytatywnej. W innym wypadku wpłata powinna być dziesięciokrotnie wyższa.

Do akcji włączyło się, a  dokładniej pisząc zostało przyłączonych, wielu zawodników i ludzi związanych ze środowiskiem MMA na świecie. W zabawie wzięła udział m.in. mistrzyni świata UFC Ronda Rousey, która na antenie jednej z amerykańskich telewizji pozwoliła oblać się kubłem zimnej wody. Większość zainteresowanych jednak realizuje zadanie w domowym zaciszu. 

Wyzwanie Ice Bucket Challenge wykonali również m.in. mistrz wagi średniej UFC Chris Weidman, Georges St. Pierre, Tyron Woodley, Junior Dos Santos czy BJ Penn. Poza znanymi zawodnikami do zabawy włączyli się właściciele największej na świecie organizacji MMA Dana White oraz Lorenzo Fertita. Środowisko dziennikarskie również nie zostało obojętne, a zadanie wykonał Ariel Helwani.

W polskim MMA akcja dopiero zaczyna robić furorę. W gronie oblanych lodowatą wodą znalazł się już mistrz KSW w wadze półśredniej KSW Borys Mańkowski oraz rzecznik prasowy KSW Artur Przybysz i jeden z właścicieli polskiej federacji Martin Lewandowski. Szkoda, że nie wszyscy do końca poznali zasady tej akcji i dla nich karą za niewykonanie zadania jest postawienie znajomemu kolacji...Maciej Turski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze