Majka wiceliderem USA Pro Challenge

Rafał Majka utrzymuje wysoką dyspozycję./ fot. PAP

Włoski kolarz Elia Viviani z grupy Cannondale wygrał czwarty etap wyścigu USA Pro Challenge. Wiceliderem pozostał Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), który traci 20 s do Amerykanina Tejaya van Garderena (BMC).

Na ostatnich 40 kilometrach samotnie uciekał prawie 43-letni Niemiec Jens Voigt (Trek), dla którego jest to ostatni wyścig w karierze. Niewiele zabrakło mu do sukcesu, bowiem został dogoniony dopiero kilkaset metrów przed metą. Na finiszu w Colorado Springs (etap liczył 113 km) Viviani wyprzedził Szwajcara Martina Kohlera (BMC) i Rumuna Sergheia Tvetcova (Jelly Belly).

W 60-osobowej czołowej grupie (do mety dojechało dwa razy więcej zawodników) byli wszyscy Polacy: Bartosz Huzarski (NetApp-Endura) zajął 16. miejsce, zwycięzca Tour de Pologne Majka - 20., zaś Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo) - 30. W tym gronie nie zabrakło też Van Garderena, sklasyfikowanego tuż za Majką. W klasyfikacji generalnej 26-letni kolarz ze Stanów Zjednoczonych, który w poprzednich trzech edycjach tego wyścigu zawsze stawał na podium (2013 - 1., 2012 - 2. 2011 - 3.), wyprzedza o 20 s najlepszego "górala" i triumfatora dwóch etapów tegorocznego Tour de France Majkę oraz o 23 Belga Bena Hermansa (BMC). Huzarski jest dziewiąty, ze stratą 1.09, zaś Poljański 16. - 4.06.