„Krwawy sport” Jurasa odpowiedzią na Ice Bucket Challenge

Sporty walki
„Krwawy sport” Jurasa odpowiedzią na Ice Bucket Challenge
Łukaszowi Jurkowskiemu pomaganie innym sprawia ogromną radość.

W Stanach Zjednoczonych oblewają się wodą, a w Polsce Łukasz Jurkowski rozpoczął akcję oddawania krwi. Zmodyfikowana wersja amerykańskiej zabawy charytatywnej na razie rozpoczyna swoją „działalność”, ale miejmy nadzieję, że szybko będzie popularna jak amerykańska wersja.

Podobnie jak w Ice Bucket Challenge cel akcji Jurasa jest naprawdę szczytny. Krwi brakuje w większości szpitali, a zapotrzebowanie jest naprawdę duże. Płynu potrzebują nie tylko ofiary wypadków i wykorzystywana jest do transfuzji, ale również oczekują na nią cierpiący na liczne schorzenia pacjenci.

Pierwszy krew oddał oczywiście Łukasz Jurkowski, pomysłodawca tej akcji. Podobnie jak w Ice Bucket Challenge nominował kolejne trzy osoby, które powinny powtórzyć zadanie wykonane przez Jurasa. Na razie do tablicy został wezwany m.in. zawodnik UFC wagi półciężkiej Janek Błachowicz. Czekamy z niecierpliwością na odpowiedź Johna!

Akcja Ice Bucket Challenge wspiera fundację charytatywne pomagające chorym na ALS, czyli stwardnienie zanikowe boczne. Udział w zabawie wzięło wielu ludzi związanych ze światem MMA. Kubel zimnej wody wylali na swoje głowy m.in. Georges St. Pierre, Johny Hendricks, Ronda Rousey czy Dana White.źródło: youtube.com
Maciej Turski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze