Triumf Francji, Polska na ósmym miejscu w ME do lat 18

Piłka ręczna
Młodzi zawodnicy z Polski zajęli 8. miejsce w ME. /fot. zprp.pl

Piłkarze ręczni Francji zostali mistrzami Europy do lat 18. W finale wygrali w niedzielę w Gdyni z Węgrami 33:30 (16:18). W meczu o trzecie miejsce Hiszpania pokonała Danię 27:21 (17:7). Polacy uplasowali się na ósmej pozycji.

Faworytami niedzielnego finału byli Węgrzy, którzy wygrali wszystkie dotychczasowe spotkania, w tym z Francją - na początku grupowych zmagań 34:26. Po 30 minutach było 18:16 dla Węgrów, ale druga połowa zdecydowanie należała do ich rywali. Pod koniec meczu przyszli mistrzowie Europy prowadzili różnicą nawet pięciu bramek.

Polacy, po sobotniej porażce 23:26 z Niemcami, zajęli ostatecznie ósme miejsce i zapewnili sobie udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata do lat 19.

W odbywających się w Gdańsku i Gdyni championacie biało-czerwoni rozegrali siedem meczów, z których tylko dwa zakończyły się ich zwycięstwem. Drużyna prowadzona przez trenera Rafała Kuptela pokonała 26:24 Białoruś i Czechy 27:20. Poniosła też pięć porażek – 18:34 z Francją, 26:33 z Węgrami, 24:25 ze Szwajcarią i dwie z Niemcami – 22:31 oraz 23:26.

Wyniki meczów o poszczególne pozycje (spotkania o miejsca 5-16 rozegrane zostały w sobotę).