Wang Zeng Yi w finale w Mińsku World Tour w tenisie stołowym

Wang Zeng Yi jest zawodnikiem PKS Kolping Frac Jarosław/fot.PAP

Wang Zeng Yi (PKS Kolping Frac Jarosław) zagra ze słynnym Białorusinem Władimirem Samsonowem w finale singla turnieju tenisistów stołowych z cyklu World Tour w Mińsku. W niedzielnych meczach półfinałowych mistrz Europy w deblu Wang Zeng Yi pokonał Lee Sangsu (Korea Płd.) 4:3, chociaż przegrywał 1:3, zaś Samsonow wygrał z Rosjaninem Wasilijem Lakiejewem 4:1.

Emocjonujący przebieg miał siódmy set z udziałem reprezentanta Polski. "Wandżi" przegrywał od początku tej partii, a dużo lepiej zaczął grać przy stanie 7:9. Zdobył wtedy trzy punkty z rzędu i miał piłkę meczową. Tymczasem kilkadziesiąt sekund później było już 11:10 dla rywala. Końcówka należała jednak do byłego mistrza Polski.

W finale przeciwnikiem Wanga będzie rozstawiony z jedynką trzykrotny mistrz kontynentu i były wicemistrz świata Samsonow. Zwycięzca turnieju otrzyma cztery tysiące dolarów, a pokonany w decydującym spotkaniu połowę tej kwoty.

O wygraną wśród kobiet zagrają Japonki Misaki Morizono i Sayaka Hirano.

W następnym tygodniu polscy pingpongiści, w tym Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska, które były na zgrupowaniu w Chinach, wezmą udział w World Tourze w czeskim Ołomuńcu.

Wyniki półfinałów singla:

kobiety:
Misaki Morizono - Yuka Ishigaki 4:1 (10:12, 11:7, 11:2, 11:7, 11:7)
Sayaka Hirano - Sakura Mori (wszystkie Japonia) 4:3 (11:9, 8:11, 9:11, 11:9, 11:8, 9:11, 12:10)

mężczyżni:
Wang Zeng Yi (Polska) - Lee Sangsu (Korea Płd.) 4:3 (8:11, 7:11, 11:5, 8:11, 11:4, 11:9, 13:11)
Władimir Samsonow (Białoruś) - Wasilij Lakiejew (Rosja) 4:1 (9:11, 11:4, 111, 11:4, 11:8)