Real zaczął sezon od zwycięstwa

Cristiano Ronaldo i Karim Benzema/ fot. PAP/EPA

W poniedziałkowym meczu pierwszej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Real Madryt, choć pokonał 2:0 beniaminka Cordobę, to jednak nie zachwycił. Bramki dla "Królewskich zdobyli Karim Benzema i Cristiano Ronaldo.

Ekipa madryckiego Realu momentami raziła brakiem skuteczności, a desperacka obrona Cordoby do 30. minuty przynosiła efekty. Dopiero wtedy po rzucie rożnym wykonanym przez Toniego Kroosa, najwyżej do piłki wyskoczył Karim Benzema i głową skierował ją do bramki.

W drugiej połowie Real nadal miał zdecydowaną przewagę, ale świetnie dysponowany bramkarz Cordoby Juan Carlos kilka razy uratował zespół od utraty bramki. W 70. minucie doszło do wyrównania, piłka znalazła się w bramce Realu, ale gol padł ze spalonego i nie został uznany.

W 90. min. ustalony został wynik spotkania. Cristiano Ronaldo przejął piłkę od rywali na wysokości pola karnego, silnie strzelił prawą nogą i Carlos był bez szans.

W bramce gospodarzy na Santiago Bernabeu wystąpił Iker Casillas, który w poprzednim sezonie w ligowych spotkaniach był rezerwowym.