7 minut, które wstrząsnęły Pogonią. Festiwal bramek w Łęcznej

PAP

Dwa gole Marcina Robaka nie pomogły szczecińskiej Pogoni w zdobyciu trzech punktów na trudnym terenie w Łęcznej. GKS, głównie dzięki kapitalnemu początkowi drugiej połowy wygrał 4:2, a kluczowe dla przebiegu meczu było 7 minut, w ciągu których gospodarze zdobyli aż trzy bramki!

Przed spotkaniem w Łęcznej pewne było jedno - drużyna, która zgarnie trzy punkty znajdzie się po 7. kolejce wyżej niż sąsiad w tabeli. Obydwie ekipy dzielił tylko jeden punkt i na murawie w Łęcznej zapowiadała się walka na śmierć i życie. Można się było również spodziewać wielu bramek, bo obie drużyny jak do tej pory były jednymi z najbardziej bramkostrzelnych w lidze.

Początek starcia należał do gospodarzy, którzy świetnych sytuacji nie potrafili jednak zamienić na bramki, a doskonałą okazję zmarnował między innymi Hasani. W słowniku Marcina Robaka trudno jednak znaleźć takie słowo jak pomyłka i już w 42 minucie wyprowadził on gości na prowadzenie uderzeniem głową.

Tuż po przerwie nastąpiło jednak 7 minut, które wstrząsnęły Pogonią. Dzieło zniszczenia rozpoczął i zakończył Hasani, a w międzyczasie bramkę strzelił także Bonin. W 55 minucie było już 3:1 i zanosiło się na kolejne bramki dla Łęcznian. Wtedy jednak kolejny raz błyskiem geniuszu popisał się Robak, który swoją drugą bramką przywrócił nadzieje gościom. Wynik ustalił jednak w 74 minucie Czernych i dzięki temu trzy punkty zostały w Łęcznej.

Górnik Łęczna - Pogoń Szczecin 4:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Robak (42'), 1:1 Hasani (48'), 2:1 Bonin (50'), 3:1 Hasani (55'), 3:2 Robak (64'), 4:2 Cernych (74')

Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak - Łukasz Mierzejewski, Maciej Szmatiuk, Marcin Kalkowski, Patrik Mraz - Grzegorz Bonin, Przemysław Kaźmierczak (69. Lukas Bielak), Tomasz Nowak, Miroslav Bożok - Shpetim Hasani (80. Paweł Buzała), Fiodor Cernych (84. Sebastian Szałachowski).

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Sebastian Rudol (53. Maksymilian Rogalski), Wojciech Golla, Hernani, Hubert Matynia (68. Tomasz Lisowski) - Takuya Murayama, Mateusz Matras (59. Maciej Dąbrowski), Rafał Murawski, Adam Frączczak, Dominik Kun - Marcin Robak.

Żółta kartka: Górnik Łęczna: Marcin Kalkowski, Paweł Buzała.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 4 197.

Sergiusz Prusak - Łukasz Mierzejewski, Maciej Szmatiuk, Marcin Kalkowski, Patrik Mraz - Grzegorz Bonin, Przemysław Kaźmierczak (69. Lukas Bielak), Tomasz Nowak, Miroslav Bożok - Shpetim Hasani (80. Paweł Buzała), Fiodor Czernych (84. Sebastian Szałachowski).

Czytaj więcej na http://sport.interia.pl/klub-gornik-leczna/news-gornik-leczna-pogon-szczecin-4-2-w-7-kolejce-ekstraklasy,nId,1492711#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefPogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Sebastian Rudol, Wojciech Golla, Hernani, Hubert Matynia - Rafał Murawski, Mateusz Matras - Adam Frączczak, Takuya Murayama, Dominik Kun - Marcin Robak.