Chińczycy dają 100 tys. euro za zwycięstwo z Realem

Sukces Realu Sociedad z Realem Madryt (4:2) w meczu 2. kolejki ligi hiszpańskiej odbił się szerokim echem nie tylko w Europie. Chińska grupa z Nankinu, jeden ze sponsorów Sociedad, za wygraną z "Królewskimi" przekazała klubowi z Kraju Basków 100 tys. euro premii.

Umowę sponsorską Real Sociedad podpisał w sierpniu. Prezydent chińskiego inwestora Zhang Xiao Lei w liście gratulacyjnym do trenerów i piłkarzy zespołu podkreślił, że to największy triumf nad tak utytułowanym rywalem w ostatniej dekadzie. Zespół Sociedad po raz ostatni pokonał imiennika z Madrytu ponad 10 lat temu - 23 maja 2004 roku (4:1).

Niedzielne spotkanie w 2. kolejce Primera Division miało niecodzienny przebieg. Po kwadransie gry w San Sebastian wszystko wskazywało na to, że "Królewscy" nie będą mieli problemu. I to pomimo decyzji trenera Carlo Ancelottiego, który postanowił oszczędzić najlepszego piłkarza w Europie w sezonie 2013/14 - Ronaldo.

Bramki strzelili - w piątej minucie Sergio Ramos, a w jedenastej Walijczyk Gareth Bale i Real Madryt prowadził 2:0. Gospodarze odrobili jednak straty przed przerwą po golach Inigo Martineza i Davida Zurutuza. Ten ostatni zdobył bramkę na 3:2 w drugiej połowie (65.), a wynik kwadrans przed końcem ustalił Meksykanin Carlos Vela.