Pliś druga na 1500 m, Lićwinko trzecia wzwyż w Zagrzebiu

PAP

Renata Pliś zajęła drugie miejsce w biegu na 1500 m podczas mityngu IAAF w Zagrzebiu - 64. Memoriału Borisa Hanzekovica. W konkursie skoku wzwyż na trzeciej pozycji uplasowała się Kamila Lićwinko. Również trzeci w rzucie oszczepem był Łukasz Grzeszczuk.

Bieg na 1500 m wygrała Amerykanka Brenda Martinez - 4.05,46, która o 0,43 s wyprzedziła Pliś (MKL Maraton Świnoujście). Dwunaste miejsce zajęła juniorka KS Lubusz Słubice Sofia Ennaoui - 4.11,06.

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta... Tak można podsumować rywalizację zawodniczek w skoku wzwyż, anonsowaną głównie jako pojedynek utytułowanej Chorwatki Blanki Vlasic (z powodu kontuzji kolana nie wystąpiła w sierpniu w ME w Zurychu) z halową mistrzynią świata Kamilą Lićwinko (KS Podlasie Białystok). Zwyciężyła zaś rodaczka Vlasic - Ana Simic. Wszystkie trzy lekkoatletki zaliczyły wysokość 1,93.

Konkurs rzutu oszczepem wygrał Fin Tero Pitkamaki - 84,72. Trzeci Grzeszczuk (RKS Skra Warszawa) uzyskał 79,53, a piąty Marcin Krukowski (KS Warszawianka) - 77,33

W biegu na 400 m na piątej pozycji uplasował się Jakub Krzewina (WKS Śląsk Wrocław) - 46,20. Najszybszym był Brytyjczyk Martyn Rooney - 45,49.

Dzień wcześniej, w poniedziałek, odbył się przy padającym deszczu konkurs pchnięcia kulą w centrum miasta, w pobliżu popularnego miejsca z fontannami. Siódmy start Tomasza Majewskiego (AZS AWF Warszawa) w Zagrzebiu po raz czwarty przyniósł dwukrotnemu mistrzowi olimpijskiemu drugie miejsce - 20,44. Triumfował Nowozelandczyk Tomas Walsh - 20,69. Trzeci był Amerykanin Reese Hoffa - 20,36.