Polskie piłkarki kończą eliminacje meczami u siebie

Piłka nożna
Polskie piłkarki kończą eliminacje meczami u siebie
wspieramyklub.pl

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet wrześniowymi meczami u siebie z Irlandią Północną oraz Bośnią i Hercegowiną zakończy udział w eliminacjach do mistrzostw świata 2015. Polki zajmują trzecie miejsce w grupie i nie mają szans na grę w finałach.

- Awansu nie wywalczyliśmy, ale zbudowaliśmy podwaliny zespołu na rozpoczynające się za rok eliminacje mistrzostw Europy - powiedział trener Wojciech Basiuk.

 

Polki podejmą zespół irlandzki 13 września o godz. 16.00 w Toruniu, a ich ostatnie spotkanie eliminacyjne odbędzie się cztery dni później we Włocławku o godz. 18.30. - I bardzo byśmy zakończyć eliminacje dwoma wygranymi - podkreślił selekcjoner.

 

W wyjazdowych spotkaniach jego zespół pokonał Irlandię Północną 3:0, a z Bośnią i Hercegowinę zremisował 1:1. W tabeli Polki zajmują trzecie miejsce, wyprzedzając Bośniaczki o jeden punkt.

 

W grupie czwartej rywalizują też reprezentacje Szkocji, Szwecji i Wysp Owczych.

 

Eliminacje kończą się we wrześniu. Do turnieju finałowego awansują bezpośrednio zwycięzcy każdej z siedmiu grup, a cztery drużyny z drugich lokat z najlepszym bilansem punktowym wystąpią w barażach o ostatnie wolne miejsce.

 

Finały MŚ zostaną rozegrane w Kanadzie w 2015 roku.

 

Kadra Polski na wrześniowe mecze:

 

bramkarki:

Anna Szymańska (Medyk Konin) i Daria Antończyk (PWSZ Wałbrzych).

 

pozostałe zawodniczki:

Jolanta Siwińska (1.FC Lubars, Niemcy), Natasza Górnicka, Agata Guściora, Katarzyna Daleszczyk (wszystkie Górnik Łęczna), Aleksandra Sikora, Natalia Pakulska, Patrycja Balcerzak, Ewelina Kamczyk, Ewa Pajor, Paulina Dudek (wszystkie Medyk Konin), Weronika Aszkiełowicz, Sofia Gonzalez (obie AZS Wrocław), Magdalena Szaj (1.FFC Turbine Poczdam), Nikol Kaletka (Czarni Sosnowiec), Patrycja Wiśniewska (Mitech Żywiec), Joanna Płonowska (Zagłębie Lubin).

Tabela grupy 4:

 

                   M Pkt Bramki

1. Szwecja         8 24 27-1

2. Szkocja         8 21 28-6

3. Polska          8 10 13-13

4. Bośnia i Herc.  8  9  6-13

5. Irlandia Płn.   8  2  0-15

6. Wyspy Owcze     8  2  3-29

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze