Niemcy podrażnieni przez Tunezję

Tunezyjczycy nie byli w stanie przełamać złej passy na siatkarskim mundialu. Polegli w starciu z reprezentacją Niemiec, zdołali jednak podrażnić faworytów, wygrywając trzecią partię.

Przedstawiciele Afryki nie zdobyli jeszcze w tegorocznych mistrzostwach świata nawet punktu. W dziewięciu dotychczasowych spotkaniach trzy reprezentacje tego kontynentu (Kamerun, Tunezja, Egipt) poniosły dziewięć porażek, wygrały zaledwie 4 sety, przegrywając 27. Tunezyjczycy rozpoczęli turniej od porażki 1:3 z Koreą Południową, w kolejnym spotkaniu przegrali 0:3 z mistrzami świata - Brazylijczykami.

Podopieczni Vitala Heynena również nie byli w stanie urwać Canarinhos nawet seta, zaś w drugim spotkaniu niespodziewanie łatwo, bez straty seta pokonali Kubę.

Mecz rozpoczął się po myśli faworytów. Niemcy dominowali na parkiecie, szybko wywalczyli zdecydowaną przewagę. Mimo wielu błędów, wielu piłek oddanych rywalom "za darmo" (zepsute serwisy), nie mieli najmniejszych problemów z wygraną w dwóch pierwszych odsłonach. Trener Vital Heynen rotował składem, wprowadził kilku rezerwowych graczy, chcąc dać chwilę oddech największym gwiazdom.

Gdy wydawało się, że w trzeciej partii niemieccy siatkarze przypieczętują sukces, Tunezyjczycy zupełnie zaskoczyli zdekoncentrowanych rywali. W czwartym secie Heynen nie zamierzał już ryzykować, wpuścił na parkiet wypoczęte gwiazdy z George Grozerem na czele. Podrażnieni Niemcy rozpoczęli seta od prowadzenia 9:1 i rozgromili Tunezyjczyków 25:12 po krótkiej, wyjątkowo jednostronnej partii.

Niemcy - Tunezja 3:1 (25:13, 25:19, 21:25, 25:12)

Niemcy: Kampa, Bohme, Kaliberda Schoeps, Broshog, Fromm, Steuerwald (libero) oraz Westphal, Andreai, Kuhner, Grozer.
Tunezja: Sellami, Agrebi, Miladi, Garci, Karamosli, Nagga, Taouerghi (libero) oraz Kaabi, Ben Slimene, Moalla, Ben Othmen Miladi.

W pierwszym piątkowym meczu tej grupy Kuba wygrała z Koreą Południową 3:1 (25:21, 23:25, 25:14, 25:22), a wieczorem Brazylia zagra z Finlandią.