Matkowska rozpoczęła rywalizację w gronie 32 zawodniczek od zwycięstwa w 1/16 finału z Niemką Jaqueline Saskią Schellin przez przewagę techniczną 10:0. W kolejnym pojedynku wyższość zawodniczki z Poznania (6:1) musiała uznać Rumunka Emilia Alina Vuc.

 

W ćwierćfinale Matkowska pokonała Meksykankę Mariannę Diaz Munoz - w podobnym stylu jak w walce z Niemką.

 

Znakomite przygotowanie do mistrzostw potwierdziła w półfinale, w którym okazała się lepsza od wicemistrzyni olimpijskiej z Londynu 2012, reprezentującej Azerbejdżan Marii Stadnik. Pojedynek zakończył się sukcesem 5:3 podopiecznej trenera kadry narodowej Krzysztofa Ołenczyna.

 

O brązowy medal walczyć będą Stadnik z Vuc oraz Hyon Gyong Kim (KRL-D) z Alyssią Rae Lampe (USA).

 

Krawczyk na inaugurację przegrała z Japonką Chiho Hamadą 2:4, a ponieważ zawodniczka z Kraju Kwitnącej Wiśni awansowała potem do finału, Polka szukała szansy na dobry wynik w repasażu w którym zwyciężyła Brazylijke Giullię Rodriques na punkty 9:2.

 

O brąz będzie rywalizować z Amerykanką Helen Louise Maroulis. Natomiast w walce o drugi krążek w tym kolorze zmierzą się Ukrainka Iryna Chariw z Hiszpanką Karimą Sanchez. W finale spotkają się Hamada z Rosjanką Iriną Ołogonową. Na starcie w wadze 55 kg stanęło 19 zawodniczek.

 

Nie powiodło się natomiast ostatniej z występujących w środę Polek, Agnieszce Wieszczek-Kordus w wadze 69 kg. Wprawdzie pokonała w pierwszym pojedynku na łopatki Amerykankę Randi Miller, to jednak porażka w 1/8 finału w ten sam sposób ze Szwedką Anną Fransson wyeliminowała ją z walki o czołową lokatę.

 

O złoto walczyć będą Japonka Sara Dosho z Niemką Aline Focken, a o brąz Fransson z Rosjanką Natalią Worobiewą oraz Łotyszka Laura Skujina z Meksykanką Dianą Gonzalez.