Ortiz i Cuellar z pasami tymczasowych mistrzów świata w boksie

Sporty walki

Kubańczyk Luis Ortiz i Argentyńczyk Jesus Marcelo Andres Cuellar wygrali w Las Vegas walki o tytuły tymczasowych (interim) mistrzów świata federacji WBA, odpowiednio w wagach ciężkiej i piórkowej.

Ortiz pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Nigeryjczyka Lateefa Kayode'a. Zaraz na początku po prawym podbródkowym afrykański pięściarz znalazł się na deskach. W końcówce Ortiz zaatakował przy linach, zasypał rywala gradem ciosów, a sędzia Robert Byrd przerwał potyczkę na pięć sekund przed gongiem oznaczającym przerwę.

35-letni Kubańczyk odniósł 22. zwycięstwo w zawodowej karierze (18 przed czasem) i pozostaje niepokonany. Jego kolejnym rywalem będzie czempion WBA "regular" Uzbek Rusłan Czagajew. Cztery lata młodszy Kayode przegrał po raz pierwszy, po 20 wygranych z rzędu.

W niedalekiej przeszłości o tytuły mistrzów świata w królewskiej wadze, ale bez powodzenia, walczyli Albert Sosnowski, Mariusz Wach i Andrzej Wawrzyk, a przed nimi Andrzej Gołota.

Na tej samej gali w Las Vegas pas interim WBA w kategorii piórkowej obronił Cuellar (25-1). Zwyciężył przez nokaut w drugiej rundzie Portorykańczyka Juana Manuela Lopeza (34-5).