Wygrane Elche i Sevilli. Tytoń i Krychowiak w pierwszym składzie

Sevilla pokonała Getafe 2:0 w meczu trzeciej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii. Pierwszy gol padł z rzutu karnego podyktowanego za faul na Grzegorzu Krychowiaku. Zwycięstwo 3:2 nad Rayo Vallecano odniosło także Elche z bramkarzem Przemysławem Tytoniem.

Krychowiak został sfaulowany przez bramkarza gości Vicente Guaitę w końcówce pierwszej połowy, a rzut karny wykorzystał Kolumbijczyk Carlos Bacca. Drugą bramkę zdobył w 87. minucie Aleix Vidal. Sevilla zrównała się punktami z Valencią i Atletico Madryt, które zgromadziły po siedem "oczek" i o dwa ustępują tylko liderowi - Barcelonie.

Wcześniej w niedzielę Valencia pokonała przed własną publicznością 3:1 Espanyol Barcelona. Z kolei w spotkaniu, które rozpoczęło się w południe, wypożyczony do Elche Tytoń puścił dwie bramki, w tym jedną z rzutu karnego, ale jego zespół wygrał na wyjeździe z Rayo Vallecano 3:2. Było to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo drużyny ze wschodu Hiszpanii.

W sobotę Barcelona odniosła trzecie kolejne zwycięstwo. Bohaterem był Brazylijczyk Neymar, który zdobył obie bramki w wygranym 2:0 meczu przeciwko Athletic Bilbao, mimo że na boisku pojawił się tylko na końcowe pół godziny. Przy obu golach asystował Argentyńczyk Lionel Messi.

W rozegranych tego dnia trzecich w sezonie, a siódmych w tym roku madryckich derbach, Atletico wygrało z Realem 2:1. To drugi z rzędu triumf podopiecznych zawieszonego za uderzenie sędziego trenera Diego Simeone w starciu z "Królewskimi". Argentyńczyk poprowadził także Atletico do zwycięstwa 1:0 w sierpniowym rewanżowym meczu o Superpuchar Hiszpanii. Real wygrał tylko raz w trzech kolejkach i ma na koncie trzy punkty. W tabeli zajmuje 13. miejsce.