Brązowy medal dla Majki

Marcin Majka (Tarcza Goleniów) zdobył w hiszpańskiej Granadzie brązowy medal strzeleckich mistrzostwach świata w karabinie juniorów na 50 m w postawie leżąc. Triumfował Niemiec Christoph Kaulich wyprzedzając Francuza Alexisa Raynauda.

Zarówno Kaulich jak i Raynaud w finale ustanowili rekord świata w tej kategorii wiekowej - 207,6 i o kolejności zadecydował baraż wygrany przez Niemca 10,7:10,3. Polak zgromadził 185,6 pkt. Zawodnik z Goleniowa po kwalifikacjach zajmował siódmą pozycję i w ośmioosobowym finale przesunął się na trzecie miejsce.

W stawce 61 zawodników Adam Kuczyński (Kaliber Białystok) był 28., a Maciej Wojtasik (Legia warszawa) 53.

Na 18. miejscu w skeecie kobiet w stawce 63 startujących sklasyfikowana została Aleksandra Jarmolińska (Legia Warszawa). Wygrała Amerykanka Brandy Drozd.

To czwarty medal biało-czerwonych w Granadzie i pierwszy brązowy. Poprzednio Polacy zdobyli trzy złote. Dwa z nich w konkurencji ruchomej tarczy wywalczył Łukasz Czapla (Wawel Kraków) - w mix 50 m oraz mix 30+30 strzałów.

Na najwyższym stopniu podium stanęły także w konkurencji pistoletu pneumatycznego juniorek na 10 m złota medalistka sierpniowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nankinie Agata Nowak (Świt Starachowice), Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz) i Joanna Tomala (Flota Gdynia).