Grała piłkarska Europa. Gol Krychowiaka

Czwartek z Ligą Europejską to nie tylko mecz Legii Warszawa z Lokeren. Grali także inni Polacy. Choćby Grzegorz Krychowiak, który zdobył pierwszą bramkę w barwach Sevilli. Jego drużyna pokonała Feyenoord 2:0.

Polak wpisał się na listę strzelców w 8. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Gerard Deulofeu, a Krychowiak z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Wynik na 2:0 jeszcze w pierwszej połowie ustalił Stephane M'Bia.

W kadrach meczowych Club Brugge i Torino zabrakło Polaków: Waldemara Soboty i Kamila Gilka. Obie drużyny spotkały się w Belgii. kibice bramek jednak nie oglądali.

W ciekawszym meczu Borussia Moenchengladbach zremisowała z Villarreal 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Patricka Hermanna. W drugiej połowie wyrównał Ikechukwu Uche.

Z kolei Everton rozbił u siebie Wolfsburg 4:1. Do przerwy było już 2:0 po samobójczym trafieniu Ricardo Rodrigueza oraz ładnym strzale Seamusa Colemana. W drugiej połowie trwał popis piłkarzy z Liverpoolu, którzy dołożyli kolejne gole. Autorami Leighton Baines (z rzutu karnego) oraz Kevin Mirallas. Honor Niemców uratował ten, który zawinił w pierwszej połowie, czyli Rodriguez, który pięknie uderzył z rzutu wolnego.

W drugim spotkaniu grupy, w której występuje Legia, Metalist Charków grał z Trabzonsporem. Jako pierwsi zaatakowali Turcy. W 29. minucie bramkę zdobył Kevin Constant. Po godzinie gry wyrównał Wołodymyr Homeniuk. Kiedy wydawało się, że obie drużyny podzielą się punktami, goście zadali cios, po którym gospodarze się nie podnieśli. W doliczonym czasie gry bramkę na wagę trzech punktów dla Trabzonsporu zdobył Awraam Papadopulos.