Zwycięstwo Stewart na MŚ w kolarstwie. Polka Daria Pikulik dziewiąta

Australijka Macey Stewart została w hiszpańskiej Ponferradzie mistrzynią świata juniorek w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas. Daria Pikulik zajęła wysokie, dziewiąte miejsce.

Konkurencja była rozgrywana w deszczu, który z czasem zamienił się w ulewę. Na liczącej 13,9 km trasie Stewart wyprzedziła o dziesięć sekund Dunkę Pernille Mathiesen oraz 13 sekund swoją rodaczkę Annę-Leezę Hull.

Dobrze spisały się Polki. W stawce 49 zawodniczek dziewiąta była Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), a osiemnasta -Natalia Radzicka (UKS Jedynka Limaro Kórnik). To wyniki lepsze niż ich poprzedniczek przed rokiem we Florencji.

Zarówno Pikulik, jaki Radzicka ścigają się również na torze i w tym roku w portugalskiej Anadii zdobyły srebrny medal mistrzostw Europy w drużynie na 4 km.

Przed zawodami czułam, że to będzie mój dzień. Lubię jeździć w deszczu, a dodatkowo niósł mnie doping trenera, który krzyczał: - Dariunia, jesteś najlepsza – powiedziała Pikulik, której szkoleniowcem w kadrze i w klubie jest Marcin Adamów.

Pikulik, mieszkanka Darłowa, jest pierwszoroczną juniorką (17 lat). Swoją przyszłość wiąże raczej z torem. Starsza o rok Radzicka, pochodząca z wielkopolskiej miejscowości Jeziory Wielkie koło Zaniemyśla, nie jest jeszcze zdecydowana, czy wybierze karierę szosową czy torową.

O godz. 14 rozpocznie się jazda indywidualna na czas młodzieżowców (do lat 23) z udziałem tylko jednego Polaka – Przemysława Kasperkiewicza (Bauknecht-Author). Nie stanie do rywalizacji chory Szymon Rekita.