Wygrana Medyka Konin w Lidze Mistrzów

Piłkarki Medyka fetują zdobycie bramki

Piłkarki Medyka POLO Market Konin pokonały Glasgow City 2:0 (0:0) w pierwszym meczu 1/16 Ligi Mistrzyń. Rewanż za tydzień w Szkocji.

Jeszcze nigdy Konin nie był tak podekscytowany futbolem w żeńskim wydaniu. Co prawda kobieca drużyna Medyka istnieje blisko 30 lat, to dopiero w tym roku sięgnęła po pierwsze mistrzostwo kraju. A to dało przepustkę do Ligi Mistrzyń. Ich krajowe zmagania ogląda zwykle 200-300 osób, tymczasem w środowe popołudnie na trybunach stadionu miejskiego im. Złotej Jedenastki zasiadło ponad cztery tysiące kibiców.

Debiutujące w elitarnych rozgrywkach piłkarki Medyka nie przestraszyły się bardziej utytułowanych rywalek, choć w pierwszych minutach było widać tremę. Szkotki mogą pochwalić się większym doświadczeniem międzynarodowym, pod względem sportowym i fizycznym też miały wyraźną przewagę. W pierwszej połowie częściej były przy piłce, akcje toczyły się głównie na połowie gospodarzy, ale zawodniczki Medyka nie popełniały większych błędów w defensywie. Swoich szans szukały w kontratakach i choć brakowało celnego strzału, to kilka akcji zostało nagrodzonych rzęsistymi brawami.

Mistrzynie Polski znakomicie zaczęły drugą połowę – filigranowa Ewa Pajor wyprzedziła Nicolę Docherty i w sytuacji sam na sam pokonała bramkarkę rywalek. Stracony gol podenerwował zespół gości, a zawodniczkom Medyka jeszcze dodał animuszu.

Druga bramka była prawdziwej urody, której nie powstydziliby się mężczyźni. Aleksandra Sikora z ostrego kąta wrzuciła piłkę w kierunku bramki, a ta odbijając się od słupka, wpadła do siatki. Jak zapewniła, w jej zagraniu nie było żadnego przypadku.

Im bliżej było końca spotkania, tym gospodynie bardziej szanowały piłkę. Po spotkaniu trener Roman Jaszczak nie krył radości.

Najważniejsze, że nie straciliśmy bramki, a tak naprawdę wynik 2:0 wziąłbym w ciemno przed meczem. Glasgow był absolutnym faworytem, co wielokrotnie podkreślałem. To ogromnie doświadczony zespół, a my jako absolutny debiutant, nie znaliśmy realnej siły przeciwnika. Dlatego też pierwsze 20 minut było rozpoznaniem przeciwnika, który miał sporą przewagę. Potem mecz się wyrównał, a my szukaliśmy okazji w kontratakach. Jestem zadowolony, że w debiutanckim meczu udało nam się pokonać tak rutynowany zespół, ale to tylko pierwszy krok do awansu do kolejnej rundy