Czarni Radom liderem Plusligi. Blisko sensacji w Jastrzębiu

Czarni Cerrad Radom to jedyna drużyna, która w dwóch pierwszych kolejkach Plusligi nie straciła jeszcze seta. W sobotę ekipa z Radomia pokonała na własnym parkiecie beniaminka z Będzina 3:0 i została liderem Plusligi. W innych meczach zwycięstwa odniosły m.in. zespoły Resovii i Jastrzębskiego Węgla, choć ci drudzy srogo męczyli się AZS-em Częstochowa.

W pierwszej kolejce Czarni pokonali w derbowym pojedynku Effectora Kielce i w drugim meczu nowego sezonu byli zdecydowanym faworytem. Do Radomia  zawitała ekipa Banimexu Będzin, która w debiucie w Pluslidze urwała seta mistrzowi Polski - Skrze Bełchatów. W spotkaniu z podopiecznymi Roberta Prygla goście byli jednak bez szans i z Radomia wyjadą bez ani jednego zdobytego seta. Czarni Cerrad - Banimex 3:0.

W sobotnich spotkaniach zwycięstwo odnieśli także gracze wicemistrza Polski Resovii Rzeszów, którzy na własnym parkiecie ograli podopiecznych Piotra Gruszki z Bielska-Białej 3:0. Inny faworyt - Jastrzębski Węgiel, co prawda wygrał mecz z AZS-em Częstochowa, ale stracił punkt. Częstochowianie musieli uznać wyższość gospodarzy dopiero po tie-breaku, wygranym przez jastrzębian do -13.

Świadkami wielkich emocji byli takze kibice zgromadzeni na hali w Olsztynie. Gospodarze - AZS Olsztyn, witali się już z gąską po wygranych dwóch setach z Transferem Bydgoszcz. Po raz kolejny sprawdziło się jednak stare siatkarskie powiedzenie: "Kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3". Pechowo przegrany trzeci set podciął skrzydła olsztynianom, którzy przegrali także dwie kolejne partie i cały mecz 2:3.

W pięciu setach rozstrzygnęło się także starcie w Warszawie, gdzie Politechnika podejmowała Effector Kielce. Goście zarówno w czwartej, jak i w piątej partii byli bardzo blisko wygranej, ale "Akademicy" zachowali wiecej zimnej krwi i po dramatycznej końcówce pokonali kielczan 19:17 w tie-breaku i cały mecz 3:2.

Wyniki sobotnich meczów Plusligi:

Indykpol AZS Olsztyn - Transfer Bydgoszcz 2:3 (25:20, 25:20, 23:25, 9:25, 12:15)

Indykpol AZS Olsztyn: Levi Cebral, Piotr Hain, Frantisek Ogurcak, Grzegorz Szymański, Juraj Zatko, Miłosz Zniszczoł - Michał Potera (libero) - Paweł Adamajtis, Maciej Dobrowolski, Krzysztof Gulak, Piotr Łuka, Maciej Zajder

Transfer Bydgoszcz: Konstantin Cupkovic, Dawid Gunia, Jakub Jarosz, Wojciech Jurkiewicz, Steven Marshall, Paweł Woicki - Andrew John Nally (libero) - Tomasz Bonisławski, Justin Duff, Jan Nowakowski, Marcin Waliński, Nikodem Wolański.

Asseco Resovia Rzeszów - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:15, 25:23, 25:19)

Asseco Resovia Rzeszów: Rafał Buszek, Dawid Dryja, Marko Ivovic, Dawid Konarski, Piotr Nowakowski, Lukas Tichacek - Michał Żurek (libero) - Paul Michael Lotman, Nikolaj Penczew, Łukasz Perłowski, Jochen Schoeps

BBTS Bielsko-Biała: Bartosz Bućko, Bartosz Buniak, Wojciech Ferens, Kamil Kwasowski, Grzegorz Pilarz, Wojciech Sobala - Przemysław Czauderna (libero) - Michał Błoński, Serhiy Kapelus, Bartłomiej Neroj.

Cerrad Czarni Radom - MKS Banimex Będzin 3:0 (25:22, 25:17, 25:22)

Cerrad Czarni Radom: Bartłomiej Bołądź, Bartłomiej Grzechnik, Lucas Kampa, Daniel Pliński, Dirk Westphal, Wojciech Żaliński - Adam Kowalski (libero) - Igor Grobelny, Michał Kędzierski, Jacek Ratajczak, Jakub Wachnik

MKS Banimex Będzin: Mariusz Gaca, Miłosz Hebda, Adrian Hunek, Tomasz Kowalski, Maciej Pawliński, Mikołaj Sarnecki - Robert Milczarek (libero) - Sebastian Warda, Grzegorz Wójtowicz, Michał Żuk.

Jastrzębski Węgiel - AZS Częstochowa 3:2 (23:25, 25:18, 25:11, 26:28, 15:13)

Jastrzębski Węgiel: Zbigniew Bartman, Patryk Czarnowski, Krzysztof Gierczyński, Mateusz Malinowski, Michał Masny, Alen Pajenk - Damian Wojtaszek (libero) - Dmytro Filippow, Grzegorz Kosok, Michał Łasko, Jakub Popiwczak

AZS Częstochowa: Miguel Angel De Amo, Bartosz Janeczek, Michał Kaczyński, Rafał Szymura, Artur Udrys - Mateusz Przybyła (libero) - Konrad Buczek, Maksim Chilko, Mariusz Marcyniak, Patryk Napiórkowski.

AZS Politechnika Warszawska - Effector Kielce 3:2 (13:25, 25:20, 19:25, 25:21, 19:17)

AZS Politechnika Warszawska: Michał Filip, Bartłomiej Lemański, Piotr Lipiński, Mateusz Sacharewicz, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka - Maciej Olenderek (libero) - Krzysztof Bieńkowski, Bartłomiej Mordyl, Jakub Radomski, Patryk Strzeżek

Effector Kielce: Mateusz Bieniek, Adrian Buchowski, Sławomir Jungiewicz, Jędrzej Maćkowiak, Grzegorz Pająk, Adrian Staszewski - Bartosz Kaczmarek (libero) - Marcin Janusz, Rozalin Penczew.