Magdalena Pałasz pierwszą w historii mistrzynią kraju

Zimowe
Magdalena Pałasz pierwszą w historii mistrzynią kraju
fot. skokinarciarskie.pl

Magdalena Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre) zdobyła złoty medal letnich mistrzostw Polski w skokach narciarskich. Konkurs na skoczni HS-77 w Szczyrku Skalitem, miał historyczny wymiar: czempionat pań w tej dyscyplinie został rozegrany po raz pierwszy.

Wicemistrzynią została Joanna Szwab (KS Chochołów/SMS Szczyrk), a na najniższym stopniu podium stanęła 14-letnia Kinga Rajda (SSR LZS Sokół Szczyrk). W zawodach wystąpiło trzynaście zawodniczek.

 

Pałasz była w sobotę bezkonkurencyjna. Oddała dwa zdecydowanie najdłuższe skoki w konkursie. Jej przewaga nad drugą w konkursie Joanną Szwab wyniosła aż 35 pkt.

 

W sobotę Szczyrk będzie także areną Letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich mężczyzn. Na skoczni HS-106 zaprezentuje się niemal cała krajowa czołówka z Kamilem Stochem na czele. Zabraknie jedynie kontuzjowanego Jakuba Wolnego. O tytuł mistrzowski na skoczni oraz trasie nartorolkowej wokół niej powalczą również kombinatorzy norwescy. Dwuboiści zakończą rywalizację wczesnym popołudniem. Wieczorem o medale powalczą skoczkowie.

 

Sobotnie zawody to już drugie tego lata MP. W lipcu sportowcy rywalizowali w Wiśle. Skoki wygrał Kamil Stoch przed Piotrem Żyłą i Jakubem Wolnym, a w kombinacji najlepszy okazał się Paweł Słowiok, wyprzedzając Mateusza Wantuloka i Szczepana Kupczaka. Rok temu w Szczyrku triumfowali Dawid Kubacki w skokach i Mateusz Wantulok w kombinacji.

 

Wyniki:  


1. Magdalena Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre) 219,8 pkt (70,5 + 71 m)
2. Joanna Szwab (KS Chochołów/SMS Szczyrk) 184,8 (62,5 + 61,5) 
3. Kinga Rajda (SSR LZS Sokół Szczyrk) 174,5 (59,5 + 60,5) 
4. Anna Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice) 136,7 (55 + 51) 
5. Marcelina Herzyk (KS Wisła w Wiśle) 132,6 (51,5 + 54) 
6. Kamila Karpiel (AZS Zakopane) 128,4 (51 + 51). 
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze