Półfinały turnieju ATP w Szanghaju zapowiadają się ekscytująco

Słowne utarczki najlepszego czeskiego tenisisty - Tomasa Berdycha z Irlandczykiem Fergusem Murphym zawieszonym wygodnie na krzesełku, nie pomogły zodiakalnej Pannie z Valasske Mezirici. Czech wygrał co prawda jednego seta z Francuzem Gillesem Simonem, ale w decydującej partii nie przeciwstawił się tenisiście z Nicei.

To była szósta wygrana Gillesa w historii konfrontacji z Berdychem, który w trzecim secie wybił Czechowi tenis z głowy (6-0). O finał Francuz zagra z leworęcznym Hiszpanem Feliciano Lopezem. To trzeci półfinał Gillesa w tym sezonie (Nicea, Tokio i Szanghaj). Feliciano, który olśnił swiat w Mar del Plata podczas cudownego fina łu Pucharu Davisa w 2008 (Hiszpanie bez Nadala pokonali wówczas Argentynę), w piątek zagrał znakomicie z Rosjaninem Michaiłem Jużnym.

Drugi półfinał zapowiada się fascynująco. Novak wygrał 17 spotkań z Federerem. Szwajcar, wirtuoz kortów, pokonał Serba 18 razy. Pojedynek dwóch znakomitych tenisistów rozpala wyobraźnię miłośników tenisa. Po raz pierwszy spotkali się w 2006 roku w Monte Carlo, po raz ostatni zagrali w finale tegorocznego Wimbledonu. Klasyk. Federer marzy o 81 tytule co pozwoli mu zbliżyć się do Ivana Lendla (94 wygrane turnieje). Roger jest trzeci na liscie tenisistów pod względem liczby wygranych turniejów. Prowadzi Jimmy Connors (109 tytułów). Serb ma za sobą kryzys jaki dopadł go w Toronto i Cincinnati. Nole nie zwykł przegrywać w Chinach. Roger uciekł spod miecza w meczu z Leonardo Mayerem z Argentyny, ale rozegrał bardzo dobry mecz z Julienem Benneteau.

Obsada komentatorów:

Sobota, 11 października (oba mecze na Polsat Sport Extra):

godz. 10.30, I półfinał: Gilles Simon - Feliciano Lopez, komentuje: Dawid Olejniczak
godz. 14.00, II półfinał: Novak Djoković - Roger Federer, komentuje: Tomasz Lorek

Niedziela 12 października (Polsat Sport Extra):

godz. 10.30, finał, komentuje: Dawid Olejniczak

Kolejne tenisowe turnieje na antenach Polsatu Sport Extra i PS News: 23-26 października: ATP 500: Bazylea i Walencja