Medyk Konin przegrał w Glasgow i odpadł z LM kobiet

Piłkarki Medyka Konin odpadły z rozgrywek Ligi Mistrzyń. W rewanżowym spotkaniu 1/16 finału koninianki przegrały na wyjeździe po dogrywce z Glasgow City 0:3 (0:0, 0:2) i to Szkotki awansowały do kolejnej rundy. Pierwszy mecz Polki wygrały 2:0.

Konińskie piłkarki były o krok od dokonania historycznego wyczynu - pierwszego awansu polskiego zespołu do 1/8 finału LM. Zwycięstwo 2:0 przed tygodniem na własnym boisku okazało się niewystarczające.

Podopieczne Romana Jaszczaka nie zamierzały bronić dwubramkowej zaliczki z pierwszego spotkania i kilka razy zaatakowały bramkę rywalek. Po jednym z rzutów rożnych okazji nie wykorzystała Aleksandra Sikora, której strzał został w ostatniej chwili zablokowany.

Później przewaga zespołu gospodarzy z każdą minutą stawała się coraz bardziej wyraźna. Bramkarka Anna Szymańska momentami musiała dokonywać cudów, by uchronić swój zespół od utraty gola. Defensywa Medyka pękła po godzinie gry, gdy Joanne Love strzeliła zza pola karnego. Na 13 minut przed końcem mistrzynie Szkocji odrobiły straty. W końcówce Anna Gawrońska mogła przechylić szansę awansu, lecz zmarnowała sytuację sam na sam ze szkocką bramkarką.

W 94 min. po rzucie rożnym Denise O’Sullivan zdobyła trzeciego gola dla Glasgow City. Medyczki, mimo usilnych prób, nie potrafiły poważniej zagrozić bramce rywalek.

Szkotki w 1/8 finału zmierzą się z FC Zurich, który wyeliminował chorwacki ŻNK Osijek.

Glasgow City - Medyk 3:0 (0:0, 2:0)

Bramki: Joanne Love (59'), Susan Fairlie (77'), Denise O’Sullivan (94')

Żółte kartki: Elish Mc Sorley, Emma Black, Denise O’Sullivan, Fiona Brown, Julie Nelson – Anna Szymańska, Natalia Pakulska

Medyk: Anna Szymańska – Gabriela Grzywińska (68. Jagoda Szewczuk), Helena Hercigonja-Moulton, Radoslava Slavcheva, Katarzyna Konat – Aleksandra Sikora, Natalia Pakulska, Ewa Pajor, Patrycja Balcerzak, Sandra Żigic (81. Ewelina Kamczyk) – Anna Gawrońska

Sędzia: Anastasia Pustowojtowa (Rosja)