Nowi właściciele mają przywrócić blask włoskiemu klubowi

Piłka nożna
Nowi właściciele mają przywrócić blask włoskiemu klubowi
fot. greatgoals

Amerykański prawnik Joe Tacopina i kanadyjski przedsiębiorca branży mleczarskiej Joey Saputo zostali właścicielami piłkarskiego klub FC Bologna. Obydwaj mają włoskie pochodzenie. Ich celem jest przywrócenie świetności drużynie, która obecnie gra w serie B.

Zainwestują w klub FC, na dobry początek, 13 mln euro, a byłym właścicielom wypłacą 7 mln euro. Celem na najbliższe miesiace jest awans do Serie A.

 

To trzeci włoski klub mający większościowe udziały właścicieli spoza Włoch. Pierwszym stała się w sierpniu AS Roma (amerykański inwestor z Bostonu włoskiego pochodzenia), drugim Inter Mediolan (inwestor indonezyjski).

 

Mamy dalekosiężne plany, na wiele dekad. Pierwszym celem jest powrót do Serie A. Nie jest ważne, który z nas inwestuje w to przedsięwzięcie więcej. Najważniejsze jest to, że jesteśmy razem, mamy wspólne cele i chcemy przywrócić klubowi dawną sławę - powiedział 42-letni Tacopina.

 

Bologna, siedmiokrotny mistrz Włoch (ostatni tytuł w 1964 r.), opuściła najwyższą klasę rozgrywkową w minionym sezonie. Obecnie zajmuje piąte miejsce w tabeli Serie B.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze