Chalidow coraz bliżej starcia z Drwalem?!

Sporty walki
Chalidow coraz bliżej starcia z Drwalem?!
fot. PAP

Władze KSW zabiegają o to, aby w końcu doszło do walki Tomasza Drwala z Mamedem Chalidowem - podaje "Przegląd Sportowy". Zawodnicy mieliby zmierzyć sie w bezpośrednim pojedynku już podczas najbliższej gali KSW 29 w Krakowie!

Gdyby rzeczywiście doszło do starcia Chalidowa z Drwalem byłoby to wydarzenie historyczne dla polskiego MMA. Obaj zawodnicy to legendy mieszanych sztuk walki. Drwal to pierwszy Polak, który walczył w UFC, gdzie stoczył sześć pojedynków (bilans 3-3). Chalidow to żywa ikona federacji KSW, w której Czeczen jest największą gwiazdą, niepokonaną dotąd na polskich ringach, a w ostatnim czasie w klatce.

Władze KSW od dawna zabiegały o to, aby Mamed i Drwal stanęli wreszcie naprzeciw siebie w ringu. Na przeszkodzie cały czas stawały kontrakty, jakie Polak miał podpisane z innymi federacjami, a które wykluczały jego występ na KSW. Wydawało się, że perspektywa walki z Chalidowem jest bardzo odległa, bowiem Drwal 15 listopada miał zawalczyć na kolejnej gali PROMMAC.

 

Francuz czy Polak?


Tymczasem w środę okazało się, że listopadowa gala w Częstochowie została odwołana. Ta sytuacja wreszcie otworzyła furtkę dla walki Chalidow - Drwal, którą właściciele KSW Martin Lewandowski i Maciej Kawulski starają sie ponoć zakontraktować już na grudzień i KSW 29 w Krakowie!

Rywala dla Mameda przedstawimy w ciągu dwóch tygodni. Rozmawiamy z Francisem Carmontem i z jeszcze jednym zawodnikiem, którego nazwiska na razie nie chcę ujawniać - lakonicznie komentuje negocjacje w sprawie przeciwnika dla Chalidowa Martin Lewandowski.

Według Michała Guza z "PS" chodzi właśnie o Drwala, który od kilu dni jest "wolnym" strzelcem. Jedyną "przeszkodą" pierwszego Polaka w UFC na drodze do walki z Czeczenem może być właśnie Francis Carmont, z którym od dłuższego czasu prowadzone są rozmowy. KSW nie bierze już pod uwagę Rosjanina Wasilewskiego oraz Japończyka Okamiego, którzy wcześniej także pojawiali się na giełdzie nazwisk.

Gala KSW 29 odbędzie się 6 grudnia w Krakowie.

psl, "Przegląd Sportowy"

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze