Blind uratował remis Manchesterowi United. Piękne gole na The Hawthorns

West Bromwich Albion podzieliło się punktami przed własną publicznością z Manchesterem United. Wynik na 2:2 w samej końcówce meczu ustalił holenderski pomocnik Daley Blind. Czerwone Diabły pozostały na szóstej pozycji, natomiast WBA plasuje się na czternastej lokacie.

Gospodarze dobrze rozpoczęli mecz z wyżej notowanym rywalem. Już w 9. minucie WBA wyszło na prowadzenie za sprawą przepięknego i precyzyjnego uderzenia Stephane’a Sessegnona. 30-letni pomocnik nie dał żadnych szans Davidowi De Gei na skuteczną interwencję. Dwie minuty później Czerwone Diabły mogło wyrównać, ale strzał Robina van Persiego wybił na rzut rożny bramkarz miejscowych. Okazja Holendra była w zasadzie jedyną klarowną okazję na doprowadzenie do wyrównania w pierwszej odsłonie.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia Manchesteru United. Louis van Gaal zmienił w przerwie Andera Herrerę, którego zastąpił Marouane Fellaini. Belg po czterech minutach odwdzięczył się holenderskiemu szkoleniowcowi za zaufanie najlepiej jak tylko mógł. W 49. minucie były pomocnik Evertonu fantastycznym strzałem pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Boaz Myhill umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu ekipa z Old Trafford narzuciła swój styl gry, a kolejny gol wydawał się kwestią czasu.

Tymczasem WBA w 66. minucie po raz drugi nieoczekiwanie wyszło na prowadzenie. Fatalna postawa defensywny Czerwonych Diabłów się na nich zemściła. Największym winowajcą był Rafael, popełnił prosty błąd. Brazylijczyk złamał linię spalonego, dzięki czemu Saido Berahino znalazł się w sytuacji sam na sam z hiszpańskim bramkarzem Manchesteru United. Napastnik The Baggies z zimną krwią umieścił futbolówkę w siatce.

W 74. minucie gościom należał się rzut karny, ale sędzia Mike Dean nie zdecydował się podyktować rzutu karnego dla podopiecznych Louisa van Gaala. Sebastien Pocognoli wyraźnie zagrał piłkę ręką, ale arbiter widocznie uznał, że było to przypadkowe zagranie. Minutę później Robin van Persie był o włos od doprowadzenia do remisu. 31-letni holenderski snajper uderzeniem z powietrza zza pola karnego trafił piłką w słupek. Dobitka Adnana Januzaja wylądowała na trybunach. Remis Czerwonym Diabłom w 87. minucie uratował inny holenderski gracz Daley Blind. Defensywny pomocnik sprytnym strzałem zza szesnastki po podaniu Radamela Falcao ustalił wynik meczu na 2:2. W końcówce przewaga gości była przytłaczająca, ale do zwycięstwa zabrakło czasu.

West Bromwich Albion FC - Manchester United 2:2 (1:0)

Bramki: Sessegnon (8'), Berahino (66') - Fellaini (48'), Daley Blind (87')

WBA: Boaz Myhill - Andre Wisdom, Craig Dawson, Joleon Lescott, Sébastien Pocognoli - Craig Gardner, James Morrison, Stephane Sessegnon (86', Youssouf Mulumbu), Chris Brunt, Graham Dorrans - Saido Berahino

Man United: David de Gea - Rafael, Marcos Rojo, Phil Jones, Luke Shaw - Angel di María (76', Ashley Young), Ander Herrera (46', Marouane Fellaini), Daley Blind, Juan Mata (72', Radamel Falcao) Adnan Januzaj - Robin van Persie

Żółte kartki: Morrison - Rojo, Blind

Sędzia: Mike Dean