Kowalczyk i Jóźwiak w CF: To jest chaos. Niech PZPN zmieni przepisy!
Trenerzy powinni pracować tam, gdzie znajdą zatrudnienie. Tworzenie takich sztucznych przepisów ma się nijak do tego wszystkiego, bo i tak są one obchodzone - powiedział w Cafe Futbol Marek Joźwiak.
W tym tygodniu szkoleniowcem Pogoni Szczecin został Jan Kocian, który jeszcze niedawno prowadził Ruch Chorzów. Słowak poszedł drogą choćby Michała Probierza czy Mariusza Rumaka, którzy w trakcie trwającej rundy T-Mobile Ekstraklasy zmieniali pracodawcę. Na razie jednak Kocian zgody na prowadzenie drużyny nie otrzymał. W protokole widnieje jako II trener, a jego obowiązki ma pełnić Maciej Stolarczyk. Miało to miejsce w sobotę, kiedy szczecinianie wygrali z Cracovią 2:1. Czy te nieprecyzyjne przepisy zostaną w końcu zmienione? To był jeden z głównych tematów Cafe Futbol.
Trenerzy powinni pracować tam, gdzie znajdą zatrudnienie. Tworzenie takich sztucznych przepisów ma się nijak do tego wszystkiego, bo i tak są one obchodzone. To, że Kocian pracuje jako asystent Stolarczyka to nawet śmiesznie wygląda. Jeśli właściciel klubu płaci trenerowi, a później chce rozwiązać z nim kontrakt, to niech się umówią na sumę „X”. Szkoleniowiec dostanie tyle i tyle pieniędzy do końca umowy, ale np. przez pół roku nie może objąć drużyny w tej samej klasie rozgrywkowej.
Do dyskusji włączył się także Wojciech Kowalczyk.
To jest podobny przypadek jak z „dyrektorem” Robertem Warzychą. Jak niektórzy w PZPN-ie chcą wierzyć, że on jest dyrektorem sportowym, to niech wierzą, a nie pierwszy trener Górnika Zabrze. Jest trenerem i tak pozostanie. To jest cały ten chaos. Stefan Majewski mówi, że nad tym pracują. W poprzednim sezonie był u nas w programie i już wtedy mówił o zmianach.
Całą dyskusję zobacz w załączonym materiale wideo!
Komentarze