Polscy piłkarze za granicą: Milik bohaterem weekendu

Co się dzieje z polskimi reprezentantami za granicą? Jak spisują się piłkarze aspirujący do gry w kadrze narodowej za miedzą? W wielu krajach swoje umiejętności mieli okazje zaprezentować polscy piłkarze. Zdecydowanie najbarwniejszym polskim zawodnikiem mijającego weekendu był Arkadiusz Milik, który zdobył bramkę i miał udział przy pierwszym golu Ajaxu Amsterdam.

Arkadiusz Milik znakomicie wykorzystał szanse, którą dostał od szkoleniowca Ajaxu Amsterdam. Polak od początku spotkania był bardzo aktywny i już w 10. minucie meczu z Go Ahead Eagles piłka po jego strzale uderzyła w słupek bramki, a El Ghazi wpakował odbitą piłkę do siatki. Po przerwie Arek dołożył trafienie po sprytnym zachowaniu w polu karnym. Główny rywal Polaka do gry w pierwszej jedenastce pojawił się na placu gry pod koniec spotkania, ale Milik rozegrał całe spotkanie.

W Bundeslidze kolejną szansę do zdobycia bramki miał Robert Lewandowski, ale tym razem polski snajper musiał obejść się ze smakiem. Jego Bayern zremisował wyjazdowe spotkanie z Borussią M’gladbach. Lewandowski oddał kilka strzałów, a najgroźniejszy po rykoszecie minimalnie minął słupek bramki Sommera. W barwach Koeln kolejny dobry występ zaliczył Paweł Olkowski, a jego drużyna zwyciężyła mecz z Werderem Brema. Nieco mniej szczęścia miał tym razem Łukasz Piszczek, którego Borussia przegrała z Hannoverem, a Polak był sfrustrowany bezradnością swoich kolegów z drużyny.

W Anglii oczywiście mogliśmy liczyć na występy polskich bramkarzy. W bramce Arsenalu czyste konto zachował Wojciech Szczęsny, a w Swansea świetny występ zaliczył również Łukasz Fabiański, który popisał się niesamowitą interwencją ratując swoją drużynę przed utratą bramki. Na zapleczu Premier League bardzo udany występ zaliczył w barwach AFC Bournemouth Artur Boruc. Były bramkarz Celticu obronił nawet jedenastkę w spotkaniu z Birmigham City, a jego zespół zwyciężył aż 8:0!

Występy Polaków w zagranicznych ligach:

Anglia:

Premier League:

Sunderland - Arsenal 0:2

Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w barwach Arsenalu i zachował czyste konto.

Swansea City - Leicester City 2:0

Łukasz Fabiański rozegrał całe spotkanie w barwach Swansea City i zachował czyste konto.

Marcin Wasilewski (Leicester City) całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Championship:

Birmingham City - AFC Bournemouth 0:8

Artur Boruc rozegrał całe spotkanie w barwach AFC Bournemouth, zachował czyste konto i obronił rzut karny.

Reading - Blackpool 3:0

Tomasz Cywka (Blackpool) całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Ipswich Town - Huddersfield Town 2:2

Bartosz Białkowski (Ipswich Town) całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Radosław Majewski (Huddersfield Town) poza kadrą meczową.

Arabia Saudyjska:

Al Ahli - Al Nassr 2:1

Adrian Mierzejewski rozegrał całe spotkanie w barwach Al Nassr.

Belgia:

Jupiler League:

Club Brugge - Gent 2:2

Waldemar Sobota (Club Burgge) całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Proximus League:

Patro Eisden - Sint-Truiden 1:2

Piotr Parzyszek rozegrał 82. minuty w barwach Sint-Truiden.

Chiny:

Guizhou Renhe - Shandong Luneng 0:0

Krzysztof Mączyński rozegrał całe spotkanie w barwach Guizhou.

Cypr

AEL Larnaca - AEL Limassol 1:1

Łukasz Gikiewicz rozegrał 90 minut w barwach gości.

Francja:

Rennes - Lille 2:0

Kamil Grosicki rozegrał całe spotkanie w barwach Rennes.

Toulouse - Lens 0:2

Dominik Furman nie znalazł się w kadrze meczowej.

Hiszpania:

Primera Division:

Valencia - Elche 3:1

Przemysław Tytoń (Elche) całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Espanyol - Deportivo La Coruna 0:0

Cezary Wilk rozegrał całe spotkanie w barwach Deportivo.

Sevilla - Villarreal 2:1

Grzegorz Krychowiak rozegrał całe spotkanie w barwach Sevilli.

Segunda Division

Real Betis - Recreativo Huelva 3:2

Damien Perquis nie znalazł się w kadrze meczowej Betisu.

Holandia:

Cambuur - Feyenoord 0:1

Sebastian Steblecki (Cambuur) całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Ajax - Go Ahead Eagles 3:1

Arkadiusz Milik rozegrał całe spotkanie w barwach Ajaxu. Polak zdobył bramkę i miał udział przy pierwszej bramce swojego zespołu.

ADO Den Haag - Dordrecht 2:0

Filip Kurto rozegrał całe spotkanie w barwach Dordechtu i dwukrotnie musiał wyciągnąć piłkę z siatki.

Litwa

Żaligiris - Ekranas 5:1

Jakub Wilk rozegrał 72 minuty w meczu z Ekranasem i zdobył jedną z bramek.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Borussia M'gladbach - Bayern Monachium 0:0

Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie w barwach Bayernu Monachium. Tym razem Polak nie wpisał się na listę strzelców.

Borussia Dortmund - Hannover 96 0:1

Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie w barwach Borussii Dortmund. Do treningów  drużyny Kloppa powrócił już drugi z reprezentantów - Jakub Błaszczykowski.

W drużynie Hannoveru na boisku w 73. minucie pojawił się Artur Sobiech, który zmienił Kiyotake.

Werder Brema - Koeln 0:1

Paweł Olkowski rozegrał całe spotkanie na prawej obronie drużyny Koeln. Na boisku w 69. minucie pojawił się Sławomir Peszko, który zmienił Svento. Trzeci z reprezentantów Polski w drużynie "Kozłów" Adam Matuszczyk przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Hoffenheim - Paderborn 1:0

W drużynie Hoffenheim całe spotkanie rozegrał Eugen Polanski.

VFL Wolfsburg - Mainz 3:0

Mateusz Klich nie znalazł się w kadrze meczowej.

2. Bundesliga:

TSV Monachium - Eintracht Brunszwik 1:2

Rafał Gikiewicz rozegrał całe spotkanie w bramce Eintrachtu Brunszwik.

Greuther Fuerth - FSV Frankfurt 2:5

W barwach Greuther całe spotkanie rozegrał Kacper Przybyłko.

Aalen - Union Berlin 1:2

Martin Kobylański (Union Berlin) rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale pojawił się na boisku w 54. minucie przy stanie 1:0 zmieniając Parensena. Po wejściu Polaka Union zdobył dwie bramki.

RB Lipsk - VFL Bochum 2:0

Piotr Ćwielong nie znalazł się w kadrze meczowej.

Rosja:

Torpedo Moskwa - Kubań Krasnodar 0:0

W barwach Torpedo całe spotkanie na pozycji środkowego obrońcy rozegrał Adam Kokoszka.

Amkarm Perm - FK Rostów 2:0

Jakub Wawrzyniak rozegrał całe spotkanie na lewej obronie Amkara. W drużynie z Perma na ławce rezerwowych zasiedli Janusz Gol oraz Damian Zbozień.

Rumunia:

Dinamo Bukareszt - Pandurii 3:2

Całe spotkanie w bramce Pandurii rozegrał Michał Gliwa. Kamil Biliński rozpoczął mecz na ławce rezerwowych Dinamo, ale wszedł na boisko w 55. minucie. Polak strzelił w 92. minucie bramkę, która zapewniła trzy punkty drużynie z Bukaresztu.

Targu Mures - Steaua Bukareszt 1:0

Łukasz Szukała rozegrał całe spotkanie w barwach drużyny z Bukaresztu.

Szkocja:

Celtic Glasgow - Kilmarnock 2:0

Łukasz Załuska przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych Celticu.

Włochy:

Serie A:

Empoli - Cagliari 0:4

Piotr Zieliński (Empoli) całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Sampdoria - Roma 0:0

Paweł Wszołek (Sampdoria) całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Lazio Rzym - Torino 2:1

Kamil Glik rozegrał całe spotkanie na środku obrony w barwach Torino.

Serie B:

Catania - Vicenza 3:1

Michał Chrapek (Catania) cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Pescara - Carpi 0:5

Bartosz Salamon rozpoczął spotkanie w pierwszym składzie Pescary i został zmieniony w 71. minucie przez Boldora.

Modena - Bologna 0:0

Thiago Cionek rozegrał całe spotkanie w barwach Modeny.

Varese - Bari 2:1

Rafał Wolski (Bari) przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.